אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חשד: בעלי הוסטלים באשדוד ואשקלון הונו הומלסים צילום: אלעד גרשגורן

חשד: בעלי הוסטלים באשדוד ואשקלון הונו הומלסים

על פי החשד, בעלי ההוסטלים נהגו לגבות 80% מקצבת הבטחת הכנסה שדרי הרחוב קיבלו מהביטוח הלאומי שלהם תמורת הדיור, ובמקביל, הפנו אותם לעבוד אצל קבלן כוח אדם בניקיון מרכולים, תוך שהם נוטלים לכיסם חלק מהכנסותיהם

07.06.2010, 11:01 | איתי הר אור

הזרוע הכללית ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ) - להב 433 בשיתוף עם חוקרי הביטוח הלאומי, עצרו היום לאחר חקירה סמויה ארבעה חשודים, מנהלי הוסטלים באשדוד ואשקלון, בחשד לעבירות מרמה כלפי דרי רחוב וסחיטה באיומים של קבלן כוח אדם.

על פי מידע שהגיע ליאל"כ-להב 433 בראשותו של ניצב משנה אבי נוימן, וליחידת החקירות בביטוח הלאומי, שוכני הוסטלים באשדוד ואשקלון, מרביתם בעלי בעיות התמכרות לאלכוהול, הועסקו בעבודות ניקיון ב"שחור" בחמישה מסניפי רשת מרכולים גדולה בגוש דן, דרך קבלן משנה תושב לוד.

על פי החשד, בעלי ההוסטלים, הזוכים למימון של משרד הרווחה והרשות המקומית, נהגו לגבות מההומלסים 80% מקצבת הבטחת הכנסה שדרי הרחוב קיבלו מהביטוח הלאומי שלהם תמורת הדיור, ובמקביל, הפנו אותם לעבוד אצל קבלן כוח אדם בניקיון מרכולים, תוך שהם נוטלים לכיסם חלק מהכנסותיהם.

הבוקר, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, נעצרו ארבעת מנהלי ההוסטל החשודים בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, סחיטה באיומים, שיבוש חקירה והדחת עד, בשעה 13:00 יובאו החשודים בפני שופט בבימ"ש השלום ברשל"צ.

במשטרה מדגישים כי ברשת המרכולים ששכרה את העובדים דרך קבלן משנה אחר, לא היו מודעים על אופן העסקת דרי הרחוב ולא על העבירות לכאורה שביצעו, על פי החשד, מנהלי ההוסטל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות