אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תוכנית האוצר לעידוד ההייטק תוצג היום צילום: אלכס קולומויסקי

תוכנית האוצר לעידוד ההייטק תוצג היום

האוצר מבקש לעודד את המוסדיים להשקיע בהון סיכון באמצעות רשת בטחון ממשלתית וקידום חוק האנג'לים

08.06.2010, 08:27 | אסף גלעד

עוד שנה אבודה להייטק בישראל "אני לא רואה גיוס של קרן ישראלית ב־2010" קרנות ההון סיכון בישראל, שמהוות שליש ממקורות המימון של הסטארט־אפים, הולכות ומתייבשות לאחר שלא גייסו הון חדש כבר כמה שנים. בכירי הענף פסימיים גם בקשר לעתיד. נקודת האור: ארבע מהקרנות נמצאות בשלבים התחלתיים של גיוס אסף גלעד ומאיר אורבך, 12 תגובותלכתבה המלאה

מנכ"ל משרד האוצר חיים שני ויו"ר איגוד תעשיות ההייטק אהרון מנקובסקי יציגו הבוקר בוועידת ההייטק בירושלים את התוכנית החדשה של המשרד לעידוד תעשיית ההייטק בישראל. את התוכנית ניסח במשך חצי שנה צוות מיוחד בראשות שני, תוך התייעצות עם גורמים רבים ובהם המדען הראשי, איגוד תעשיות התוכנה והאלקטרוניקה, איגוד החממות, חברות הייטק, סטארט־אפים וקרנות הון סיכון.

כדי לעודד גופים מוסדיים להשקיע בהון סיכון מציעים באוצר: מתן רשת ביטחון ממשלתית לגופים, שתפצה אותם אם ייגרמו להם הפסדים מהשקעות בהייטק; פריסת חישוב ההשקעה של המוסדיים על פני כמה רבעונים מבחינה חשבונאית; וקידום "חוק האנג'לים" שיאפשר להחשיב השקעה בחברות הייטק כהוצאה מוכרת למס הכנסה.

כמו כן כוללת התוכנית הצעות לתמריצים שיעודדו חברות הייטק להעסיק חרדים ובני מיעוטים; תוכנית להקמת מועצה עליונה להתוויית מדיניות השקעות מחקר ופיתוח שתכלול נציגים מהמדען הראשי, מהות"ת, ממשרד הביטחון ומהאוצר; והצעה לאחד את כל מדיניות הרכש הממשלתית בנושא מחשוב ומערכות מידע תחת סמכות אחת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות