אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברקליס מפחית את מחיר היעד לנובל אנרג'י ב-1% ומעדכן על פרויקט תמר צילום: אלבטרוס

ברקליס מפחית את מחיר היעד לנובל אנרג'י ב-1% ומעדכן על פרויקט תמר

בברקליס מאמינים שאם קידוח לוויתן יהיה גדול פי 2 מתמר מרבית הגז שיופק ממנו יילך לייצוא. "הערך הנוכחי הנקי של פרויקט תמר עומד על 1.4 מיליארד דולר"

08.06.2010, 10:13 | שהם לוי

בברקליס מתרשמים משיחת הוועידה שערכה נובל אנרג'י לאנליסטים (סימול: NBL) בסוף השבוע אבל מחליטים להוריד את מחיר היעד ל-86 דולר בעקבות דליפת הנפט של BP במפרץ מקסיקו. מחיר היעד הקודם שהעניקו בברקליס לנובל אנרג'י עמד על 87 דולר למניה, אך למרות זאת בברקליס עדיין נותנים למניה המלצת קנייה.

"נובל אנרג'י צפויה להציג עלייה שנתית ממוצעת של 10% בתפוקה השנתית הממוצעת שלה במהלך 5 השנים הקרובות. אנחנו מאמינים שזה ייצור לחברה תזרים מזומנים חופשי של 3 מיליארד דולר", כתבו בברקליס.

בבנק ההשקעות הבריטי מתייחסים גם לעדכונים שסיפקה נובל אנרג'י לגבי קידוח לוויתן וגורסים שאם אכן תעמוד הכמות במאגר על 16 Tcf, או פי שתיים מקידוח תמר אזי היא ברובה תהיה מיועדת לייצוא מחוץ לישראל.

עוד אומרים בברקליס כי תוכנית הפיתוח של פרויקט תמר מדברת על עוד 3 אתרי קידוח מלבד ה-2 שבהם ביצעה כבר קידוחים. נזכיר כי נובל אנרג'י העריכה ביום חמישי כי כמות הגז בתמר גדולה ב-33% מהתחזית הקודמת שסיפקה. בנובל מעריכים שכמות הגז בתמר עומדת על 8.4 Tcf.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות