אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משפחות מעוטות יכולת יקבלו מקררים חסכוניים בחשמל צילום: אביגיל עוזי

משפחות מעוטות יכולת יקבלו מקררים חסכוניים בחשמל

משרד התשתיות יסבסד החלפת 700 מקררים ישנים בחדשים במסגרת תוכנית ההתייעלות האנרגטית שהוא מוביל

08.06.2010, 12:04 | ליאור גוטמן
משרד התשתיות הלאומיות הוציא לאחרונה מכרז רכש במסגרתו יסבסד החלפת 700 מקררים ישנים במקררים חדשים למשפחות מעוטות יכולת. לדברי משרד התשתיות, מדובר בפילוט במסגרת תוכנית ההתייעלות האנרגטית שמוביל המשרד, מהלך שיוביל לחסכון של 1.27 מיליון קוט"ש בשנה. כזכור, לפני כחודש, הוציא משרד התשתיות מכרז דומה להחלפת נורות.

במשרד התשתיות מסבירים שבמסגרת המכרז ייבחר ספק או יבואן לביצוע הפרויקט, שידאג לספק את המקררים החדשים ולהעביר לגריטה את המקררים הישנים. אחד מתנאי הסף המוצגים במכרז קובע כי צריכת האנרגיה של המקררים החדשים לא תעלה על 1.5 קוט"ש ליממה,לעומת צריכה ממוצעת של 4 עד 5 קוט"ש לשעה במקרר ישן. החיסכון בעלויות החשמל צפוי להסתכם בכ-600 שקל בשנה.

"פרויקט החלפת המקררים הוא עוד אחד משורה של פרויקטים שמשרד התשתיות הלאומיות מקדם להשגת היעד המתוכנן בהתייעלות אנרגטית. החלטנו להתמקד במקררים משתי סיבות עיקריות: המקררים הישנים הם צרכני חשמל גבוהים ביותר במשק הביתי וראינו לנכון לסייע לאנשים בעלי יכולת מועטה להיות הראשונים שיוכלו ליהנות ממאמצי המדינה להקטנת צריכת החשמל. הקשישים ייהנו לא רק ממקררים חדשים, אלא גם מכך שחשבונות החשמל שלהם יופחתו באופן משמעותי", הסביר שר התשתיות הלאומיות עוזי לנדאו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות