אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה של כ-23% במכירות מחשבים ברבעון הראשון של 2010

עלייה של כ-23% במכירות מחשבים ברבעון הראשון של 2010

כך עולה מנתוני חברת המחקר iSuppli. היצרניות האסייתיות - אייסר, לנובו ואסוס - הרחיבו את שליטתן בשוק על חשבון HP ודל האמריקאיות

08.06.2010, 14:39 | אבנר קשתן
מגמת העלייה בשוק המחשבים האישיים נמשכת. כך עולה מנתוני חברת המחקר iSuppli, העוקבת אחר שוק האלקטרוניקה והמחשבים, לרבעון הראשון של 2010. על פי הנתונים, שוק המחשבים האישיים צמח ב-22.7% בהשווואה לרבעון הראשון אשתקד. מהדו"ח עולה כי יצרניות המחשבים האסייתיות השכילו לנצל את היציאה מהמשבר הכלכלי, והרחיבו את שליטתן בשוק.

המרוויחות העיקריות הן אייסר הטייוואנית ולנובו הסינית, אשר רשמו עליות של 47% ו-58%, בהתאמה, אייסר, הניצבת במקום השני, צמצמה את הפער מול HP, היצרנית המובילה. לנובו במקום הרביעי וחותרת להחליף במקום השלישי את דל, שהציגה את הצמיחה הקטנה ביותר מהיצרניות הגדולות. חברת אסוס הטאיוונית יותר מהכפילה את מכירותיה, עם זינוק של 136%, בעיקר עקב מכשירי נטבוק זולים. HP ודל רשמו עליות צנועות יותר של כ-22% בלבד.

החברה האמריקאית שרשמה את הצמיחה הגבוהה ביותר היא דווקא אפל, המתמקדת במחשבים יקרים יותר ולא בדגמים חסכוניים כמו שאר היצרניות. iSuppli ציינה עלייה של 32% במספר המחשבים שמכרה אפל, אך היא עדיין מחזיקה בנתח שוק של כ-3.4% בלבד, וניצבת במקום השביעי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות