אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: אישור פטור מאגרת רישוי לרכב נכה שנרכש בליסינג צילום: shutterstock

בקרוב: אישור פטור מאגרת רישוי לרכב נכה שנרכש בליסינג

נהגים נכים החוכרים רכב בליסינג מימוני יזכו להחזר של אגרת הרישוי כאילו הרכב היה רשום על שמם. נכים הזכאים לרכב צמוד ממקום העבודה לא יהנו מההטבה

08.06.2010, 14:27 | שרון ביידר

בקרוב יוכלו נהגים נכים לקבל פטור מתשלום אגרת רישוי גם אם רכשו רכב באמצעות ליסינג מימוני. ועדת פניות הציבור של הכנסת שהתכנסה לדיון בנושא ליסינג לנהגים נכים לבקשתו של עו"ד אלי נכט הגיעה עם נציגי משרד התחבורה להסכמה על המלצה לשינוי התקנות להחזר אגרת הרישוי גם למכוניות שנחכרו בליסינג פרטי.

על פי השינוי בתקנות, נהגים נכים החוכרים רכב בליסינג מימוני יזכו להחזר של אגרת הרישוי כאילו הרכב היה רשום על שמם. עו"ד נכט מסר ל"כלכליסט" שכיום, 29 אלף נהגים נכים מנצלים את הטבות הניידות המגיעות להם ממשרד התחבורה וביטוח לאומי כש-15 אלף נכים אינם ממשים את זכותם מפני שאין להם את הסכום לרכוש רכב חדש.

כיום נהג נכה מקבל הלוואה עומדת שהופכת למענק בתום 3 שנים כשגובה ההלוואה נקבע על פי שיעור הנכות שלו וגובה הפטור ממכס המגיע לו. בנוסף להחלטת משרד התחבורה, הביטוח הלאומי ייבחן מתן של הלוואות עומדות לנהגים נכים שייקחו רכב בליסינג מימוני.

לעומת זאת, לנהגים נכים הזכאים לרכב צמוד ממקום העבודה אין עדיין בשורות טובות. במשרד התחבורה וביטוח לאומי מתנגדים להטבות לנהגים נכים המקבלים רכב צמוד ממקום העבודה בטענה שההטבות ניתנות למעשה למקום העבודה שמחזיק ברכב ולא ישירות לנכה עצמו ולכן יש בעיה לפקח על הנושא.

אורי מקלב יו"ר הוועדה, הורה לביטוח לאומי לבחון בחינה של מסלול ליסינג תפעולי שיוענק לנכים הזכאים לכך במקום גמלת ניידות. במרכז המחקר של הכנסת הדגישו שלאחר שבחנו את הסוגיה הם הגיעו למסקנה שליסינג תפעולי שיוענק לנכים הוא זול יותר ויעיל יותר רק בחלק מהמקרים ולא מתאים לכלל הנכים הזקוקים לרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות