אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": הסיבוב של קרן סקיי על קבוצת הארץ

בלעדי ל"כלכליסט": הסיבוב של קרן סקיי על קבוצת הארץ

הקרן שהתמודדה על רכישת מניות הארץ בוואלה קיבלה 2.7 מיליון שקל בזכות סעיף לפיו אם בזק תממש את זכות הסירוב שלה, היא תזכה בפיצוי

09.06.2010, 08:37 | רחלי בינדמן

קרן ההשקעות הפרטית סקיי חילקה למשקיעים כ־6.2 מיליון שקל בתחילת חודש מאי, כך עולה מדו"חות הרבעון הראשון של קרן סקיי לשנת 2010 שהגיעו לידי "כלכליסט". כמחצית מהסכום מקורה בפיצוי שקיבלה הקרן מקבוצת הארץ בעקבות מכירת האחזקות בפורטל האינטרנט וואלהלבזק בינלאומי. כזכור, בחודש מרץ טרפדה בזק בינלאומי לקרן סקיי את עסקת רכישת אחזקות הארץ בוואלה (32.7%) בתמורה לכ־89 מיליון שקל. בזק בינלאומי הפעילה את זכות הסירוב שעמדה לרשותה כמי שהחזיקה טרם הרכישה ב־34.2% מהפורטל.

בדו"חות סקיי, שהוקמה על ידי צבי יוכמן וניר דגן, מובהר כי היא צפתה מראש את התרחיש שלפיו בזקתפעיל את זכות הסירוב, ולכן כללה בהסכם מול הארץ תשלום קנס ביטול בהיקף של 3% מגובה התמורה, ולכן קיבלה סקיי בחודש אפריל תשלום של 2.7 מיליון שקל. כמו כן, בחודש מאי קיבלה הקרן דיבידנד משתי חברות שנמצאות בתיק האחזקות שלה - מאלספק הציבורית 2.8 מיליון שקל ומחברת קרגל 700 אלף שקל. ברבעון הראשון גבתה סקיי דמי ניהול בגובה של 2.3 מיליון שקל מהמשקיעים לעומת 2.6 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. לשם השוואה, קרן המנוף אוריגו גבתה ברבעון הראשון ממשקיעיה דמי ניהול בגובה של 3.1 מיליון שקל.

ברבעון הראשון של 2010 לא חלו שינויים של ממש בתיק האחזקות של קרן סקיי. היא לא ביצעה השקעות נוספות ולא שערכה את הערך של אף אחת מהחברות שבהן היא מחזיקה, בניגוד למתחרה קרן מרקסטון, שנוטה לבצע שערוכים לאחזקותיה גם על בסיס רבעוני. מאז הקמתה ב־2005 התשואה השנתית הממוצעת של הקרן ממשיכה לעמוד על 35% ברוטו. בניכוי הוצאות הקרן, משקיעיה ממשיכים ליהנות מתשואה ממוצעת נטו (Net IRR) של כ־25% לשנה. לשם השוואה, ה־IRR של קרן הפרייבט אקוויטי מרקסטון, כפי שנחשף השבוע על ידי "כלכליסט", עומד על כ־1% בלבד.

עדכון נוסף שמספקת הקרן הוא זכייה של חברת נטלי סקיולייף, אחת מחברות הפורטפוליו שלה, המספקת שירותי רפואה דחופה ושירותי ביטחון וסיוע לחולי לב ולאוכלוסיית הגיל השלישי, במכרז של משרד הבריאות לספק שירותי רפואה למאות אלפי תלמידים בישראל. כפי שפורסם לראשונה ב"כלכליסט", סקיי קיבלה כמה פניות מגורמים שונים שביקשו לרכוש ממנה את אחזקתה בנטלי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות