אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יורם גבאי, יו"ר פעילים: "המשבר של 2008 עוד כאן" צילום: עמית שעל

יורם גבאי, יו"ר פעילים: "המשבר של 2008 עוד כאן"

גבאי דיבר בכנס של BDO והתאחדות התעשיינים בתל אביב. בין הדוברים גם ישראל מקוב יו"ר נטפים שאמר כי המשבר באירופה מייצר לישראלים הזדמנויות השקעה גדולות

09.06.2010, 13:00 | נעמה סיקולר

"גם באירופה שנראית היום על הפנים יש המון הזדמנויות בימים אלה" כך אמר היום ישראל מקוב, יו"ר נטפים, בכנס של BDO והתאחדות התעשיינים בתל אביב. "אני מציע לכל אחד מכם לא להיבהל. להיכנס לשוק, ללמוד אותו ולבדוק איפה אתם יכולים בתנאים הקשים האלה לתפוס מקום שהתפנה על ידי חברות שלא יודעות להתמודד עם שינויים" הוסיף.

נאומו של מקוב התמקד בתעשייה בעידן הגלובליזציה. לדבריו, "הגלובליזציה תפסה תאוצה ב-20 השנה האחרונות והמשברים בשנתיים האחרונות הראו את עוצמתה. היום באמת המדינה פועלת בזירה גלובלית ענקית וזה נכון גם לגבי כל אחד מהתעשיינים הישראלים. הגלובליזציה רק תתעצם ב-10 השנים הקרובות ולכן חשוב לדעת כיצד להתמודד איתה".

"אנחנו כתעשיינים חייבים להיכנס לתהליכי חשיבה ארוכי טווח כדי להיות גלובליים", הוסיף, "צריך ללמוד ראשית את השוק בארה"ב וכפי שניתן ללמוד אותו ניתן ללמוד שווקים אחרים. יש המון דרכים להיכנס לארה"ב ואם מצליחים שם יש הרבה מאוד בסיס לתמיכה בארצות אחרות".

בכנס דיבר גם יורם גבאי, יו"ר 'פעילים ניהול תיקי השקעות' שאמר כי "שנת 2009 היתה פסק זמן בין משבר 2008 לבין משברים נוספים שיהיו בשנים הקרובות. "משבר 20008 עדיין כאן, זאת עד שארה"ב, בריטניה וגוש היורו יחזרו ליציבות תקציבית נסבלת, עד אז נראה, מדי פעם, משברים, לצד המשך מגמות הצמיחה. נראה שגוש היורו ובריטניה פועלים בהתאם, ארה"ב עדיין לא, היא אף מגדילה את הוצאות הבריאות ללא מקור מימון ברור".

לדברי גבאי, "ישראל הורידה את הוצאות הרווחה בתוצר (בריאות, חינוך, קצבאות וכדומה) לרמה הנמוכה ביותר בעולם המפותח (כמו ארה"ב), ראוי להימנע מהורדה נוספת לכן יש לעצור את המשך הורדת מס ההכנסה ומס החברות ובכך למנוע את הגדלת הגרעון והחוב הלאומי".

עוד התייחס גבאי לניסיונות ההתערבות של בנק ישראל בשער הדולר: "הגורם המסייע ליציאה מן המשבר העולמי הוא שווקים פתוחים לכן ראוי שגם ישראל תפרוש מוויסות המט"ח שאינו אפקטיבי ויוצר ספקולציה בכיוון הפוך, על ידי משקיעים מקומיים וזרים".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות