אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שר החינוך גדעון סער: ישראל היא מדינת הייטק עם מערכת חינוך לא מתוקשבת צילום: יותם פרום

שר החינוך גדעון סער: ישראל היא מדינת הייטק עם מערכת חינוך לא מתוקשבת

השר אמר בכנס איגוד תעשיות ההייטק בישראל כי "צריך לבצע התאמה לעידן ולסביבה שמחוץ לבית הספר, אי אפשר להתבסס על שיטות הוראה ולמידה שהיו נכונות לפני עשרות שנים"

09.06.2010, 14:27 | מאיר אורבך

"ישראל היא מדינה מובילה בחדירת מחשבים אישיים. זו מדינת הי טק עם עם מערכת חינוך לא מתוקשבת", אמר היום (ד') שר החינוך גדעון סער בפאנל בנושא חינוך, בכנס איגוד תעשיות ההייטק בירושלים. השר הוסיף שהוא שמח שתקציב החינוך אינו עומד בפני קיצוץ לראשונה מזה מספר רב של שנים.

"צריך לבצע התאמה לעידן ולסביבה שמחוץ לבית הספר, אי אפשר להתבסס על שיטות הוראה ולמידה שהיו נכונות לפני עשרות שנים. אי אפשר לצאת מנקודת הנחה שתלמיד יכול לעבור בין סביבה מאוד לא טכנולוגית בבית הספר, לביתו שם הסביבה מאוד טכנולוגית". הוסיף השר.

סער, שהיה הדובר המרכזי בפאנל, הזהיר שישראל היא כיום המדינה עם אחד האחוזים הנמוכים ביותר בהשקעה בחינוך במדינות ה-OECD. "תוך שלוש שנים מהיום יתחילו מבחני תקשוב ולא רק מבחנים במתמטיקה ולשון כמו שעושים כיום".

השר הציג את תוכנית התקשוב של מערכת החינוך. התוכנית מייעדת תוך מספר שנים למחשב את בתי הספר. במרכז התוכנית עומדים מספר עקרונות של הקמת תשתיות מחשוב, הקמת מערך תחזוקה קבוע למחשבים, בניית תכנים דיגיטליים למערכת והכשרה של המורים בבתי הספר.

ברמת התשתיות כל בתי הספר בישראל יחוברו לפס רחב באינטרנט, בכל בית ספר תוקם רשת אלחוטית, לכל 5 תלמידים יהיה מחשב ולכל מורה יהיה מחשב אישי.

שלמה דברת, שותף ומייסד כרמל ונצ'רס אשר עמד בראש וועדת דברת, דיבר אף הוא בפאנל ואמר כי תקציב החינוך בישראל מפגר ואינו מתאים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות