אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בסיטיגרופ ממליצים למשקיעים למכור את מניות אורמת טכנולוגיות צילום: בועז אופנהיים

בסיטיגרופ ממליצים למשקיעים למכור את מניות אורמת טכנולוגיות

מניית אורמת נסחרת סביב 27 דולר, אבל השבתת תחנת הכוח בגואטמלה גרמה לסיטיגרופ לנקוב במחיר יעד של 22 דולר

10.06.2010, 09:11 | נעמה סיקולר

סיטיגרופ החליט להעניק המלצת מכירה למניה של אורמת טכנולוגיות- החברה בת של אורמת הנסחרת בבורסה בתל אביב - על רקע התקלות האחרונות בתחנת הכוח של החברה באמטיטלן שבגואטמלה. בתחילת השבוע דיווחה אורמת על השבתה זמנית של התחנה בעקבות פגיעת הסופה הטרופית "אגטה" שהצטרפה להשבתה קודמת כמה ימים קודם לכן שנבעה מהתפרצות הר געש מקומי. בתחנה מייצרים 20 מגה־ואט חשמל בחודש עבור חברת החשמל המקומית.

כלכלני סיטיגרופ מעניקים למניית אורמת מחיר יעד של 22 דולר, בשעה שהמניה נסחרת בוול סטריט סביב מחיר של 27 דולר - לאחר שאיבדה מתחילת השנה 28% מערכה. נוסף על פגעי הטבע, החליטו בסיטיגרופ לתת המלצת מכירה עקב התמחור הגבוה של המניה וצפי לעיכובים ודחיות בפרויקטים של אורמת בארצות הברית. כלכלני סיטיגרופ מעריכים כי הנזק המירבי להכנסותיה של אורמת מהתחנה בגואטמלה יכול להגיע ל־10 מיליון דולר, ומדובר בסכום לא מבוטל לתחנה המכניסה לאורמת 12 מיליון דולר בשנה בממוצע. אורמת העריכה כי התיקון יארוך כמה שבועות ולא נקבה במועד מדויק שבו תחזור התחנה לפעול.

באורמת תעשיות, החברה־האם של אורמת טכנולוגיות, מבקשים לנצל את השפל שבו נסחרת מניית החברה־הבת ולהגדיל את האחזקות. אורמת תעשיות הודיעה לאחרונה כי תרכוש בשוק מניות של אורמת טכנולוגיות בהיקף של 50 מיליון דולר. בשיחה עם אנליסטים זרים שקיימה השבוע מנכ"ל אורמת טכנולוגיות ובעלת השליטה באורמת תעשיות, דיתה ברוניצקי, היא נשאלה על הסיבה למהלך והשיבה כי מדובר בהשקעה מצוינת ועל כן תרכוש מניות בשוק מבלי לדלל את חלקם של שאר בעלי המניות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות