אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות השידור תובעת 6 מיליון ש' מחברות החדשות של ערוצים 2 ו-10 צילום: בלומברג

רשות השידור תובעת 6 מיליון ש' מחברות החדשות של ערוצים 2 ו-10

יום לפני תחילת המונדיאל, מגישה הרשות תביעה בטענה שחברות החדשות הפרו את זכויות השידור שלה כאשר העלו חומרים מאולימפיאדת בייג'ינג ב-2008

10.06.2010, 18:22 | מארק שון

24 שעות לפני פתיחת משחקי הגביע העולמי בדרום אפריקה, מגישה היום (ה') רשות השידור תביעה לבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה נגד חברות החדשות של ערוצים 2 ו-10. הטענה: הפרת זכויות השידור של הרשות בשידורי האולמפיאדה בבייג'ינג בשנת 2008.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יורם מושקט ואוריין אשכולי, דורשת הרשות 6 מיליון שקל, לאחר שלטענתה כי למרות שהזהירה את הערוצים מראש, הם התעלמו מהכללים והפרו את זכויות השידור של ערוץ 1.

מהתביעה עולה כי הרשות הודיעה מראש שניתן יהיה לעשות "שימוש חדשותי מוגבל ומסוים בחומר אולימפי", בין היתר בתוכנית חדשות רגילה בלבד שאינה תוכנית ספורט. הרשות גם קבעה שההפרש בין התוכניות חייב להיות לפחות 3 שעות, והשידור יוגבל ל-2 דקות בכל תוכנית. כלומר, 6 דקות יומיות.

בפועל, טוענת רשות השידור, חרגו 2 הערוצים מהכללים ושידרו לפחות 9 פעמים ביום חומר אולימפי.

התביעה מפרטת את כל ההפרות לפי סדר השידורים בכל הערוצים. לטענת הערוץ הראשון, הפיצוי שמגיע על פי החוק מגיע לכ-30 מיליון שקל, אך כדי "לייעל את הדיון" כטענתם, הערוץ תובע 3 מיליון שקל בלבד מכל ערוץ בנפרד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות