אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
20 המוצרים שרצוי לא לקנות מיד שנייה צילום: shutterstock

20 המוצרים שרצוי לא לקנות מיד שנייה

ממש לא בטוח שכדאי לכם לישון על מצעים משומשים, לחבוש קסדת אופניים שעברה תאונה, או לרוץ בנעליים עם סולייה שחוקה. רוצים עוד?

13.06.2010, 22:07 | סוכנויות הידיעות

כולם אוהבים מבצעים, ובייחוד להרגיש שהם קנו מוצר במחיר מציאה. הבעיה היא שהרבה מהמוצרים שנקנים מיד שנייה מהווים למעשה עסקאות גרועות. אתר USNews.com ערך רשימה של 20 מוצרים שעדיף לא לקנות משומשים מסיבות חסכוניות ובריאותיות.

1. עריסות וריהוט לילדים. אם קיים סיכוי כלשהו שהרהיטים יסכנו את הילדים, עדיף לקנות חדשים. רהיטים משומשים לילדים, בייחוד עריסות, יכולים להוות גורמי סיכון מכיוון שאי אפשר לדעת בוודאות שלא בוצע ריקול למוצר המסוים הזה, או אם העריסה הורכבה נכון.

מיטת תינוק, צילום: shutterstock מיטת תינוק | צילום: shutterstock מיטת תינוק, צילום: shutterstock

2. מושבים למכונית. אפילו אם המושב המשומש לרכב נראה בסדר, מושבים פגומים הם נפוצים למדי. בהתחשב בכך שטכנולוגיית הבטיחות משתפרת בכל שנה, רכישת מושב חדש היא בדרך כלל האפשרות המוצלחת ביותר.

3. קסדות אופניים. לרוב תאונה הורסת רק את הקצף בתוך עטיפת הקסדה, כך שהנזק עצמו לקסדה לאו דווקא יהיה בולט לעין. אולם מכיוון שהקסדות נועדו להגן מפני תאונה אחת בלבד, קניית קסדה חדשה תהיה האופציה הבטוחה ביותר.

4. צמיגים. לפעמים קשה להבחין אם צמיגים משומשים היו שייכים בעבר למכונית שנהרסה כליל. אם הם עברו תאונה, הם יהיו למעשה לא יציבים ולא מהימנים. לא שווה לסכן את חייכם רק כדי לחסוך כמה שקלים.

צמיגים משומשים. לא שווה לסכן את החיים, צילום: shutterstock צמיגים משומשים. לא שווה לסכן את החיים | צילום: shutterstock צמיגים משומשים. לא שווה לסכן את החיים, צילום: shutterstock

5. מחשבים ניידים. בגלל שמדובר במחשבים נישאים הם חשופים לסוגים רבים של פגיעות ובעיות. כשרוכשים מחשב נייד משומש, אי אפשר לדעת מה עבר עליו עד כה, או מתי חלקים חשובים ימותו. כמו כן לא מקבלים אחריות ואת התמיכה הטכנית שמתלווים לרכישת מחשב חדש.

מחשב נייד, צילום: shutterstock מחשב נייד | צילום: shutterstock מחשב נייד, צילום: shutterstock

6. תוכנות. רוב התוכנות מגיעות עם מספר סידורי שנרשם אצל החברה כשמפעילים את התוכנה בפעם הראשונה על המחשב. אם המספר הסידורי בתוכנה המשומשת כבר נרשם בחברה, אי אפשר להפעיל אותה שנית.

7. מסכי פלזמה וטלוויזיות HD. העלות של תיקון או החלפת רכיבים במסכי הפלזמה או במכשירי ה-HD היא גבוהה למדי, ולמעשה עולה בערך כמו לקנות מכשיר חדש. בהתחשב בעלות החלקים, עדיף לקבל אחריות לטווח ארוך, אך האפשרות הזו מתבטלת כשקונים טלוויזיה משומשת.

8. מכשירי DVD. בעוד שחכם לקנות DVD משומשים, עדיף להימנע מרכישת מכשיר DVD משומש. למכשירים יש לייזרים שבסופו של דבר נשחקים. עלות החלפת הלייזר תעלה יותר משווי המכשיר עצמו.

נגן DVD. נשחק עם השימוש, צילום: shutterstock נגן DVD. נשחק עם השימוש | צילום: shutterstock נגן DVD. נשחק עם השימוש, צילום: shutterstock

 

9. מצלמות דיגיטליות ווידיאו. בדומה למחשבים ניידים, מצלמות דיגיטליות או וידיאו קרוב לוודאי הופלו ונחבלו במרוצת הזמן. הנזק אולי לא בולט לעין, אך ברגע שהוא יתחיל להשפיע יהיה יקר להחליף את החלקים הפגומים. כשיודעים מה חשוב במצלמה דיגיטלית, אפשר למצוא מצלמה טובה מבלי לשבור תוכנית חיסכון.

10. רמקולים ומיקרופונים. רמקולים ומיקרופונים הם ציוד אודיו רגיש שלא שורד היטב מכות או טיפול לקוי. בדומה למחשבים ניידים ולמצלמות, הנזק לא תמיד גלוי, אך הביצועים שלהם ייפגעו במידה משמעותית.

 

11. עדשות מצלמה. העדשה היא החלק היקר ביותר במצלמה, היא גם משפיעה באופן ישיר על איכות התמונות. כל נזק לעדשה, גם הקטן ביותר, ייראה בתמונות.

12. נורות למצלמות. לא מדובר בנורות הרגילות שמשתמשים בהן בבית, אלא בכאלו המהוות חלק מציוד הצילום. הן יקרות יחסית, אך תוחלת החיים שלהן קצרה למדי, כך שלא תפיקו מהן יותר מדי תועלת אם תקנו משומשות.

13. מזרנים וסדינים. חשבו על זה: אתם אולי שוכבים עם העובש, החרקים, הבקטריות ונוזלי הגוף של אנשים אחרים. בנוסף, גם המזרנים הטובים ביותר אמורים לשרוד רק 10-8 שנים, וקשה לדעת בוודאות מה גילו של מזרן משומש.

14. בגדי ים ותחתונים. זה אמנם נשמע מובן מאליו, אבל בכל זאת חשוב להדגיש: לעולם, לעולם, לעולם אל תקנו בגדי ים או תחתונים משומשים. הם נלבשים קרוב מדי לגוף, גוף של מישהו אחר, כדי לשקול בכלל להשתמש בהם.

15. חליפות צלילה. חליפות צלילה מאבדות את היכולת לשמור על חום הגוף עם הזמן. אם הבעלים הקודמים היו צוללנים מקצועיים, השינויים התמידיים בלחץ המים ישחקו בסופו של דבר את החליפה ויעלו את הסיכוי שתיקרע.

חליפת צלילה. סיכוי גדול שתיקרע, צילום: shutterstock חליפת צלילה. סיכוי גדול שתיקרע | צילום: shutterstock חליפת צלילה. סיכוי גדול שתיקרע, צילום: shutterstock

16. נעליים. נעליים משומשות כבר ככל הנראה מעוצבות על פי הרגליים של הבעלים המקורי. נעליים שאינן מתאימות לגמרי אינן נוחות ואף יכולות לגרום לאינספור בעיות בריאותיות.

נעליים משומשות. יכולות לגרום לבעיות בריאותיות, צילום: shutterstock נעליים משומשות. יכולות לגרום לבעיות בריאותיות | צילום: shutterstock נעליים משומשות. יכולות לגרום לבעיות בריאותיות, צילום: shutterstock

 

17. כובעים. קרוב לוודאי שלא מנקים את הכובעים לפני שהם נמכרים מחדש או נתרמים. כשקונים כובע משומש אי אפשר לדעת אם מקבלים גם זיהומים בעור, כתמי זיעה ישנים, מוצרי שיער שונים ושאר שרידים מעוררי חלחלה.

18. איפור. חשוב לזכור בנוגע לאיפור משומש, כי מדובר בכר פורה לבקטריות ולמספר מחלות מדבקות. לעסקה טובה שנראה שעשיתם עשויים להתווסף שעורה בעין או פצעי קור. במקום לקנות איפור משומש אפשר להכין איפור ביתי (זה קל יותר ממה שחושבים) או בכלל לוותר על האיפור.

איפור משומש. כר פורה לבקטריות, צילום: shutterstock איפור משומש. כר פורה לבקטריות | צילום: shutterstock איפור משומש. כר פורה לבקטריות, צילום: shutterstock

19.מוצרים לחיות מחמד. כתמים וריחות ישנים נשארים גם אם הציוד של חיות המחמד שוכב ללא מטרה במחסן. עדיף לוותר על התענוג.

20. שואבי אבק. שואבי אבק הם מכלי הבית שזוכים לשימוש רב ביותר וגם ללא מעט התעללות. כמו כן, לעיתים קרובות עולה יותר לתקן אותם מאשר לקנות אחד חדש.

שואב אבק. תיקון יקר, צילום: shutterstock שואב אבק. תיקון יקר | צילום: shutterstock שואב אבק. תיקון יקר, צילום: shutterstock

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות