אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מת מפצעיו אחד השוטרים שנורו בפיגוע ליד חברון צילום: דני סולומון

מת מפצעיו אחד השוטרים שנורו בפיגוע ליד חברון

פיגוע הירי לעבר ניידת המשטרה, מדרום לחברון, הפך אחרי כמה שעות קטלני. בבית החולים בירושלים נקבע מותו של אחד השוטרים, שנפצע בחזהו. הנהג, שנפצע קל, סיפר ששמע את צעקות חבריו, קליע חלף מעל ראשו ואז הוא נפגע בכתף - אך המשיך לנהוג לבסיס הצבאי הקרוב

14.06.2010, 11:58 | רונן מדזיני ושמוליק גרוסמן, ynet

במשך כשעתיים נאבקו בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים על חייו של שוטר שנפצע הבוקר (יום ב') בפיגוע הירי דרומית לחברון. אבל הפגיעה בחזה הייתה קשה מדי, ומותו נקבע בידי הרופאים. שוטר נוסף שנפצע מהירי מהמארב עוד מאושפז, אך מצבו השתפר ומוגדר בינוני, ואחר במצב קל. שמו של השוטר שנפטר טרם הותר לפרסום.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי-כהן, הגיע לבית החולים. השר לביטחון פנים, הנמצא בביקור בבולגריה, עודכן על פרטי הפיגוע הקשה - שבא לאחר תקופת שקט יחסי בגדה המערבית, ללא מחיר בחיי אדם.

השוטר שנפגע קל הוא שנהג בניידת. הוא הועבר ל"סורוקה" בבאר-שבע. לדבריו, הוא סיפר ששמע צעקות של חבריו שישבו בכיסא האחורי - ובמקביל שמע צרור יריות מצדה השמאלי של הניידת. עוד סיפר כי שמע את אחד הקליעים שחלף מעל ראשו - ואז גם נפגע בכתפו מקליע נוסף.

השוטר הפצוע המשיך בנהיגה על ציר 60 למרות פציעתו והגיע למפקדת החטיבה המרחבית של צה"ל בהר מנוח, שם קיבלו השוטרים הפצועים טיפול רפואי ראשוני ופונו לאחר מכן לבתי החולים.

השוטרים יצאו מבאר שבע דרך מחסום מיתר ולאחר מכן אספו שוטר נוסף בשמעה. אז המשיכו בנסיעתם בדרכם לעבודה בתחנת חברון. ליד צומת אל-פוואר, דרומית לקריית ארבע החלו לפתע היריות. לפי ההערכות, הירי לא בוצע מרכב חולף אלא בוצע על ידי אדם אחד או יותר שעמדו בצד הדרך וירו מטווח קרוב.

תת-מגן רונן בשארי, מנהל מד"א מרחב ירושלים, סיפר ל-ynet על פעילות מד"א בזירת האירוע. "ב-7:20 התקבלה במוקד מבצעים קריאה על אירוע ירי על שוטרים סמוך לחברון. עם קבלת הקריאה הוזנקו רכבי הצלה שהיו בכוננות לאירוע, הם נתקלו בשלושה נפגעים ב-ש.ג של חטיבת יהודה, מתוכם שניים קשה, שנפגעו מירי בבטן".

בהכנת הידיעה השתתפה אילנה קוריאל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות