אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסרט הרע של יורם גלובוס: גלובוס מקס לא מצליחה לעמוד גם בהסדר החוב צילום: אביגיל עוזי

הסרט הרע של יורם גלובוס: גלובוס מקס לא מצליחה לעמוד גם בהסדר החוב

אחרי שלא הצליחה לעמוד בתשלומי האג"ח, גלובוס מקס לא שילמה 39 מיליון שקל שהיתה אמורה להעביר אתמול במסגרת ההסדר

14.06.2010, 08:59 | חנן פייגנבאום

חברת גלובוס מקס, מפעילת קולנוע ה־IMAX באילת, לא העבירה למחזיקי האג"ח תשלום של 39 מיליון שקל, שהוא חלק מהסדר החוב בין החברה למחזיקי האג"ח. על פי הודעת החברה לבורסה מסוף מאי היא היתה אמורה להעבירו אתמול (א'). החברה התחייבה, עם זאת, כי תעביר את התשלום עד יום ראשון הקרוב, כנדרש ממנה במסגרת הסדר החוב. ביום חמישי האחרון הודיעה גלובוס מקס לבורסה כי ייתכן שתדחה את התשלום, בשל עיכוב בקבלת כספים ממקורות הנמצאים בחו"ל, השייכים לבעלי השליטה בחברה, ובראשם יורם גלובוס. מאז לא דווח על העברת הכספים.

הסדר החוב בין גלובוס מקס למחזיקי האג"ח נחתם באמצע מאי, לאחר שהחברה נקלעהלמצוקת מזומנים והנהלתה נכשלה בניסיון לגייס 21.2 מיליון שקל לצורך פירעון תשלום קרן וריבית. בקופתה היו בסוף מרץ האחרון 10.7 מיליון שקל בלבד.

במסגרת הסדר החוב הסכים גלובוס להעביר לחברה את המימון לפירעון מוקדם של כל האג"ח שבמחזור. על פי תנאי הסדר החוב, תשלם גלובוס מקס למחזיקי האג"ח בשני תשלומים 44 מיליון שקל, שהם 73.5 אגורות לכל שקל ע"נ של אג"ח, בתמורה לפירעון מיידי ומלא של איגרות החוב.

את התשלום הראשון, 39 מיליון שקל, שהם 65 אגורות לכל שקל ע"נ אג"ח, התחייבה גלובוס מקס להעביר לבעלי האג"ח במהלך תקופה בת 15 ימי עסקים, החל מ־30 במאי האחרון. התשלום השני, בגובה 5 מיליון שקל (8.5 אגורות לכל שקל ע"נ של אג"ח), נקבע לאותו תאריך בשנה הבאה.

את תגובת חברת גלובוס מקס לא ניתן היה להשיג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות