אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מסמך בפנטגון: "אפגניסטן צפויה להיות ערב הסעודית של הליתיום" צילום: בלומברג

מסמך בפנטגון: "אפגניסטן צפויה להיות ערב הסעודית של הליתיום"

ה"ניו יורק טיימס" מדווח על מציאת מחצבים טבעיים בסך טריליון דולר שיכולים להפוך את אפגניסטן למעצמה של מחצבים. הגנרל פטרואוס: "פוטנציאל אדיר"

14.06.2010, 09:57 | סוכנויות הידיעות
ארצות הברית גילתה מינרלים בשווי טריליון דולר באפגניסטן, כך מדווח היום (ב') העיתון ניו יורק טיימס שציטט מקורות בממשל האמריקני.

לפי הדיווח, באפגניסטן נמצאו מאגרי ברזל, נחושת, קובלט וליתיום שיכולים להפוך את המדינה רווית הקרבות למרכז עולמי של כרייה. "אפגניסטן צפויה להיות ערב הסעודית של הליתיום" נכתב בדו"ח שחיברו בפנטגון בנושא זה.

המאגר התגלה על ידי צוות חוקרים מהפנטגון הכוללים מספר גיאולוגים. רק לאחרונה דווח על הממצאים גם לנשיא אפגניסטן חמיד קרזאי.

פקידי הממשל האמריקני מעריכים כי הממצאים, למרות שייארכו שנים עד שתוקם מערכת כרייה ראויה, יובילו להתפתחות כלכלית משמעותית במדינה.

הגנרל דיוויד פטראוס, האחראי על פיקוד המרכז בצבא האמריקני אמר "הפוטנציאל כאן מהמם, ישנם עדיין סימני שאלה אך הפוטנציאל הוא אדיר".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
ל-11 לולא האמריקאים, הייתה נע עם סוס ועגלה, עד היום.
הנפט היה נשאר טמון באדמה, העולם היה שרוי באפלה של ימי הביניים. האמריקאים מנצלים את המחצבים לטובת האנושות כולה. מה יעשה האפגני עם העושר שנפל בחלקו, הוא ייקח עוד כמה נשים, וישב לעשן נרגילה, זה הכל. העולם צועד קדימה בזכות האמריקאים. צריך להגיד תודה שלא הרוסים שולטים בכיפה, או הגרמנים, או מדינה מוסלמית. אמריקה, זה הרע במיעוטו וטוב שכך.
14.06.10
10.
חחחחח זה מדהים. EHM מכירים?
תקראו את הספר Confessions of an Economic Hit Man ותבינו איך פועלת השיטה הכל מושחת הכל מנוהל השיטה האימפריאליסטית האמריקאית במיטבה תגידו שלום לאפגניסטן, בשלב הבא ישוחדו כל רמי הדרג במדינה, מתנגדים יומתו, ולעד אפגניסטן תמיד תהיה שקועה עד צווארה בחובות.
נירו  |  14.06.10
לכל התגובות