אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עלייה של 18% בנדל"ן החיפאי

עלייה של 18% בנדל"ן החיפאי

"הבעיה של חיפה היא שיש לנו מחסור בולט באדמות מינהל שאפשר לשווק", אמר ל"כלכליסט" ראש עיריית חיפה יונה יהב

15.06.2010, 08:37 | שי פאוזנר

על רקע הרגיעה בשוק דירות יד שנייה במאי, בלטה עלייה דרמטית של 18% במחירי הדירות בחיפה. אהוד המאירי, יו"ר פירמת שמאות המקרקעין אהוד המאירי ושות', מסביר את הזינוק במחירים בהצטברות ביקושים של כמה חודשים. לדבריו, "הדבר בלט בעיקר במרכז הכרמל, כאשר השוק המקומי החיפאי הפנים את עליות המחירים שהיו במקומות אחרים".

פעילים אחרים בשוק החיפאי אומרים שהקפיצות במחירים נובעות בין השאר מכך שיש שונות גדולה בין האזורים בעיר. זינוק בולט נרשם בחודשים האחרונים בשכונת בת גלים, לאור כניסה מסיבית של משקיעים אליה. זאת עקב החלטת העירייה לפתח את אזור העיר התחתית סביב "קמפוס הנמל".

בעיריית חיפה העריכו אתמול כי משקיעים, רובם ממרכז הארץ, מחזיקים כבר כ־20% מהדירות בשכונה. דרור אלוני, זכיין אנגלו־סכסון בחיפה, מדווח שהמחירים בעיר שמרו דווקא על יציבות לעומת אפריל.

"הבעיה של חיפה היא שיש לנו מחסור בולט באדמות מינהל שאפשר לשווק", אמר ל"כלכליסט" ראש עיריית חיפה יונה יהב. לדבריו, "התוכניות שלנו יאפשרו לבצע קפיצת דרך בתחום הבנייה בשנים הקרובות". לדבריו בעירייה התקבלה החלטה ליצור מצב תמידי שבו היא מסוגלת לאשר 1,500 דירות לבנייה. "אנחנו נמצאים בשלבי אישורים לבנייה בכמה מוקדים, שישנו את ענף הנדל"ן בעיר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
חיפה מהממת
אחרי שנים במרכז חזרתי עם אישתי לחיפה ואני נהנה בכול רגע נכון שיש פה פחות עבודה אבל גם הכול זול מאוד !!! כולל הנדל"ן :-) בבת גלים אני לא רואה שיהיו שינויים בעשור הקרוב- סתם מרצים את השכונה לתל אביבים רק לאחר שהבסיס של חייל הים יתפנה - עם זה יקרה בכלל. בנתיים בהדר /הדר עליון - שיגעון... ביקוש של חרדים , צעירים , סטודנטים וכ'ו כמו כן בנו"ש אף פעם לא צפוי ירידה בגלל הקירבה לטכניון - הוא בטח לא יתפנה לשום מקום !
dot , חיפה  |  19.06.10
14.
הבעיה היא התנכלות לבעלי הקרקעות הפרטיים.
על צלע הכרמל מעל הכניסה לחיפה ישנם מאות דונמים המאושרים לבניה מאז 1936 (המנדט הברעטי) המשך למעלה מ-70 שנה התעקשה עירית חיפה שלא לפתח תשתיות בקרקעות אילו וע"י כך מנעה פיתוחן ליעודן. מר יהב הנכבד, תפסיק עם צרות העין לגבי קרקעות פרטיות, תפסיק לקשקש תפתח את מה שצריך ויהיו לך עוד אלפי דירות לשיווק.
חיים  |  19.06.10
12.
ומה עם אותם שטחים ריקים שהעירייה מעכבת את הבניה בהם
בחיפה ישנם עתודות קרקע עצומות,אלה מה-העיריה/ הועדה המקומית לא מקדמות את התכנון,ולכן יש "מחסור" בקרקע. כמה דוגמאות : בין בי"ח פלימן לרמת ספיר בין ורדיה למעונות גאולה בין רמת בגין לדניה בין רמת בגין לרמת אשכול בכ"א מהמתחמים הללו מקום לאלפי יח"ד. מר יהב- תמיד מישהו אשם תתחיל להסתכל במראה
חי פו , חיפה  |  18.06.10
לכל התגובות