אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק הפועלים יקזז את הריבית על האוברדראפט החל מסוף השנה צילום: ג'רמי פלדמן

בנק הפועלים יקזז את הריבית על האוברדראפט החל מסוף השנה

יתרות הזכות יקזזו את יתרות החובה בחשבון העובר ושב. ליוזמה שותף ח"כ אופיר אקוניס והיא קיבלה את תמיכתו של המפקח על הבנקים

15.06.2010, 11:21 | תומר זלצר
בנק הפועלים הודיע הבוקר (ג') על מהלך חדש ולפיו החל מסוף השנה יתרות הזכות בחשבון העובר ושב של לקוחות הבנק יקזזו את יתרות החובה ויקטינו את התשלומים על האוברדראפט. ליוזמה שותף יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד) והיא קיבלה את ברכתו של המפקח על הבנקים רוני חזקיהו.

בהודעת בנק הפועלים נמסר כי "הודות ליוזמה של אקוניס, שביקש לבחון דרכים למתן הטבה ללקוחות בגין יתרות זכות שהם מחזיקים בחשבונם, נענה בנק הפועלים בחיוב ומכריז היום על מהלך חדשני בניהול הפיננסי של כלל משקי הבית בישראל. מהלך זה יביא להקטנה משמעותית בתשלומי הריבית על יתרות החובה בחשבונות העו"ש של בעלי חשבונות פרטיים.

"החל מסוף השנה ייהנו כל בעלי החשבונות הפרטיים בבנק הפועלים מקיזוז יתרות בחשבון העו"ש, כך שיתרות הזכות יקזזו את יתרות החובה. התוצאה תהיה שתשלומי ריבית החובה יהיו נמוכים יותר מאשר כיום, אם בחלק מהימים בחודש חשבון הלקוח יהיה ביתרות זכות. יצוין כי כ-45% מהלקוחות הפרטיים במערכת הבנקאית נמצאים ביתרות חובה בחלק מהחודש.

"השיטה תאפשר למשקי בית רבים בישראל להתנהל בהתאם לצרכים השוטפים שלהם לאורך החודש. בשיטה זו יקבל הלקוח, למעשה, את גובה ריבית החובה על יתרות זכות מקוזזות בחשבון העו"ש שלו".

חישוב הקיזוז ייעשה על בסיס חודשי מצטבר. לדוגמה, אם לקוח נמצא במשך 10 ימים מהחודש ביתרת חובה ממוצעת של 2,000 שקל בכל יום, וב-20 הימים הנותרים הוא נמצא ביתרת זכות ממוצעת של 1,000 שקל ביום, יתרת הזכות המצטברת בסך 20 אלף שקל תקזז את יתרת החובה המצטברת בסך 20 אלף שקל. המשמעות: בדוגמה הזו הלקוח לא ישלם כלל ריבית חובה, בעוד שבמצב הקיים הוא מחויב בריבית חובה בעשרת הימים שבהם חשבונו נמצא ביתרות חובה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
בודדים יהנו מההטבה הזאת
מי שבמינוס כל חייו יישאר שם וימשיך לשלם ריבית כמו תמיד. מי שבפלוס כל חייו יישאר שם ולא יקבל ריבית על יתרת הזכות שלו. אותם בודדים שנודדים בין זכות לחובה, יהנו בצורה כזאת או אחרת מההטבה. בשורה התחתונה מדובר ביותר יחסי ציבור מהטבה אמיתית. המהפכה האמיתית תהיה במתן ריבית אמיתית על ריבית זכות.
דרור  |  16.06.10
לכל התגובות