אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הביטחון נלחם בתחרות בין חברות ביטחוניות בחו"ל

משרד הביטחון נלחם בתחרות בין חברות ביטחוניות בחו"ל

ל"כלכליסט" נודע כי חברות שלא יאמצו את מודל התחרות ההוגנת לא יוכלו למכור מערכות בחו"ל, ורישיון היצוא שלהן יישלל

16.06.2010, 07:00 | נעמה סיקולר

משרד הביטחון מנסה להילחם בתחרות הדורסנית בין חברות התעשייה הביטחונית הישראליות בחו"ל. במסמך שנשלח לאחרונה לחברות התעשייה הביטחונית מחייב המשרד את החברות להנהיג תוכנית אכיפה פנימית בחברה עד ינואר 2011, שבמרכזה נושא התחרות ההוגנת. במסגרת התוכנית יידרשו החברות לגבש נורמות ענישה לעובדים אם יתגלו מעשים שאינם תואמים כללי תחרות הוגנת, נוהלי דיווח ומעקב על סוכנים הפועלים עבור החברה והטמעת תקנון שישקף את מחויבות החברה לתחרות הוגנת.

להתראות אנטליה התעשיות הביטחוניות אוסרות על עובדיהן לצאת לטורקיה כך נודע ל"כלכליסט". תעש אף החזירה לישראל עובדים ששהו בטורקיה במסגרת פרויקט להשבחת טנקים נעמה סיקולר ומאיר אורבך, 34 תגובותלכתבה המלאה

חברה שלא תאמץ את המודל של משרד הביטחון לא תוכל למכור מערכות בחו"ל, ורישיון היצוא הביטחוני - הניתן לחברה על ידי משהב"ט עבור עסקאות גדולות עם חברה בחו"ל - יישלל ממנה.

בשנה האחרונה חלה עליית מדרגה ברמת התחרותיות בין חברות התעשייה הביטחונית בחו"ל. המתיחות הגיעה לשיאה במרץ האחרון, כאשר למשרד הביטחון הגיעו תלונות על כך שהתעשייה האווירית (תע"א) מנסה להכשיל זכייה של המתחרה אלביט מערכות בחוזה לאספקת מטוסים ללא טייס בקולומביה בהיקף של 50 מיליון דולר. כתוצאה מכך הקפיא משרד הביטחון של קולומביה את הזכייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות