אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שירות המשחקים בענן של OnLive ייפתח מחר

שירות המשחקים בענן של OnLive ייפתח מחר

החברה תאפשר גישה למשחקי מחשב מובילים היישר מהדפדפן - ללא התקנה על המחשב האישי, ובהמשך תמכור מיקרו-קונסולה המתחברת ישירות לטלוויזיה. השירות זמין בינתיים בארה"ב בלבד

16.06.2010, 14:43 | אבנר קשתן
חברת המשחקים האמריקאית OnLive הודיעה כי שירות המשחקים המקוונים שלה ייפתח מחר, ה-17 ביוני, ללקוחות אמריקאים. בעקבות ההשקה, שהוכרזה בכנס משחקי המחשב E3 בלוס אנג'לס, תיפתח הגישה למשחקי מחשב מובילים בסטרימינג משרתי החברה, ללא הצורך להתקין אותם על המחשב האישי.

החברה הודיעה לפני כשנה על כוונתה להשיק את פלטפורמת המשחקים שלה כחלופה זולה לקונסולות המשחק היקרות או להשקעה בחומרה למחשב האישי. הפתרון של OnLive מאפשר להריץ את המשחק על שרתי החברה במקום על מחשב המשתמש, והזרמת התמונה והצליל למחשב האישי נעשית באמצעות תוסף לדפדפן. בשלב זה נתמך השירות על מחשבי PC ומק, אך מאוחר יותר תשיק החברה גם מיקרו-קונסולה המחברת את הטלוויזיה לאינטרנט, ומאפשרת לשחק משחקים גם ללא מחשב.

OnLive כבר חתמה על הסכמי הפצה עם כמה חברות משחקים מובילות, בהן EA, יוביסופט ואחרות, המספקות לשירות 23 משחקים פופולריים כמו Mass Effect 2, Batman: Arkham Asylum ו-NBA 2010, ובחודשים הבאים יצורפו אליהם משחקים נוספים.

המודל העסקי של השירות מבוסס על דמי מנוי חודשיים המאפשרים גישה לגרסאות מוגבלות של המשחקים וכן לתקשורת עם שחקנים אחרים, ועבור המשחקים המלאים יידרש השחקן לשלם בנפרד. השירות דורש חיבור אינטרנט במהירות של 1.5 מגה-ביט לפחות למשחקים בסיסיים, ו-5 מגה-ביט למשחקים באיכות גרפית גבוהה (HD), בחיבורים קוויים בלבד, ללא תמיכה ברשתות אלחוטיות. כדי להבטיח מהירות תגובה סבירה ברשת יהיה השירות זמין רק לטווח גיאוגרפי של 1,600 ק"מ מחוות השרתים של החברה, ולכן הגישה אליו תתאפשר  יהיה זמין בשלב זה מארה"ב בלבד.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות