אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה תשווק חמישה נכסים ביפו העתיקה

המדינה תשווק חמישה נכסים ביפו העתיקה

הנכסים הוזנחו בעקבות מאבק משפטי בין עמידר למשפחת פילץ, ממקימי דיזנגוף סנטר

16.06.2010, 21:15 | דותן לוי

מינהל מקרקעי ישראל עומד לשווק בקרוב, באמצעות חברת עמידר, חמישה נכסים בלב העיר העתיקה של יפו, בשטחים נרחבים של 100-390 מ"ר. הנכסים ממוקמים בקומה השנייה של המבנים, ועל פי התב"ע במקום יכולים לשמש כגלריות, מסעדות ואף למגורים. הנכסים יימכרו בהליך של מכרז, מבלי שנקבע להם מחיר מינימום.

הנכסים מרוכזים במתחם הצורפים, בין רחוב יפת לרחוב הצורפים, סמוך לבית החולים הצרפתי. בשנים האחרונות יזמה חברת חלמיש, בבעלות משותפת של המדינה ועיריית תל אביב, שיפוץ של המתחם; עתה הוא מוגדר בתב"ע כמתחם לתכנון עתידי וכ"שמורה ארכיטקטונית" בעלת אפיון מיוחד.

כמה מהנכסים שישווקו. יוכלו לשמש כגלריות, כמסעדות ואף למגורים כמה מהנכסים שישווקו. יוכלו לשמש כגלריות, כמסעדות ואף למגורים כמה מהנכסים שישווקו. יוכלו לשמש כגלריות, כמסעדות ואף למגורים

התוכנית קובעת כי באזור זה יורשו "רק שימושים שיותאמו לאופי המיוחד של המתחם", ובהם "סטודיו לאמנים, כולל דירה של האמן עצמו, מוזיאונים, בזאר מזרחי, גלריות לאמנות, מפעלים למלאכת מחשבת, ממכר עתיקות, מזכרות, חפצי אמנות, מועדונים ומסעדות".

הנכסים עמדו שוממים במשך עשרות שנים עקב מאבק משפטי ארוך בין המינהל ובין חברת עוז השקעות, שהיתה בבעלות משפחת פילץ (ממקימי דיזנגוף סנטר), ובהמשך נמכרה לעופר הירשזון.

עוז השקעות טענה שיש לה זכויות במקום כיוון שסיכמה עם המינהל על שיקומו ושיווק חלק מהמבנים. החברה דרשה פיצוי של 29 מיליון שקל, אך הסתפקה ב־900 אלף שקל בלבד. ב־2002 השקיעה עמידר כ־1.5 מיליון שקל בקירוי המבנים, אך מצבם התחזוקתי עדיין ירוד, וידרוש מהרוכשים שיפוץ מסיבי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
ל-2
התסריט של 1 אינו בהסתברות אפס, אלא בהסתברות מהותית בהחלט. מחירי הדירות יתמוטטו זה די ברור, השאלה היא בעקבות מה הם יתמוטטו. האפשרות הטובה ביותר היא ע"י יוזמה ממשלתית להצפת השוק בנכסי נדלן, אך אין כל סימן לפעולה שכזו. האופציה השנייה היא מה שמס' 1 ציין והיא יכולה להוביל למוות קליני של המדינה. צריך להבין שמדינת ישראל היא כיום כמו אדם עם יתר לחץ דם אשר אינו מאזן את מצבו בעזרת תרופות. כל מי שצריך לדעת את זה יודע את זה וכולם יודעים מהי התרופה שיש לקחת, אבל הם מפחדים בצורה משתקת מתופעות הלוואי.
יותם  |  18.06.10
1.
כך מינהל מקרקעי ישראל יפתור את בעיית הדיור בישראל
וסליחה על הציניות. במקום להפשיר קרקעות של אלפי דונמים הם מתנצחים בבתי משפט על כמה מבנים ביפו. בישראל יש 2 מיליון ילדים מתחת לגיל 14 שבעוד 10 שנים ירצו לרכוש דירה משלהם. כרגע נראה שהדירה היחידה שהמדינה תציע להם היא בפלורידה...
תל אביבי  |  17.06.10