אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרו ביטלה חוזה עם התכוף - אחרי שחלק מההזמנה בוצעה

פרו ביטלה חוזה עם התכוף - אחרי שחלק מההזמנה בוצעה

היקף החוזה 42 מיליון שקל. התכוף כבר הכירה ב-40% מההכנסות על כלי הרכב הממוגנים. המנכ"ל: "אם לא נצליח לבטל ההחלטה נמכור ללקוח אחר"

17.06.2010, 08:35 | נעמה סיקולר

משטרת פרו ביטלה חוזה של 42 מיליון שקל עם חברת התכוף, לאחר שחלק מכלי הרכב הממוגנים כבר סופקו ללקוח, כך דיווחה אתמול החברה שבשליטת דוד אורון, העוסקת בייצור כלי רכב ממוגנים. גורמים המקורבים לעסקה הביעו אתמול תמיהה מביטול החוזה, וטענו כי התכוף עמדה בכל הדרישות. לטענתם, ייתכן שהגורם לביטול הוא פוליטי. החברה דיווחה כי היא בוחנת את האפשרויות המשפטיות העומדות לרשותה, ותפעל לנסות למנוע את ביטול ההסכם.

מדובר בחוזה משמעותי של 42 מיליון שקל שבו זכתה התכוף בדצמבר 2009 לאספקת כלים ממוגנים. בדו"חות 2009 מכתירה החברה את ההסכם כ"מהותי", שכן מדובר בחוזה חד־שנתי שהתשלומים בגינו מגיעים לכרבע ממחזור המכירות השנתי של החברה ב־2009.

את הכלים היתה התכוף אמורה לספק עד סוף מאי 2010. בפברואר האחרון ביקרה בחברה משלחת של המשטרה הפרואנית שבחנה את הכלים והעירה הערות טכניות להתכוף. החברה כבר קיבלה 40% מהתמורה של הפרויקט כמקדמה, והכירה בהכנסות ברבעון הראשון של השנה, כך שאם לא יימצא פתרון למחלוקת, תיאלץ החברה לבצע הפרשה של כ־16 מיליון שקל. עם זאת, מנכ"ל החברה שמעון שחם אמר אתמול ל"כלכליסט": "היה ותבוטל העסקה, אני מאמין שבתוך פרק זמן סביר נמצא רוכש אחר לכלים המוכנים. כרגע אנחנו לא מתכוונים לחפש רוכש אלטרנטיבי כיוון שאנחנו סבורים שהצדק לצדנו. בכל מקרה אנחנו מתכננים השנה מכירות של 300 מיליון שקל, כך שלא מדובר בהסכם מאוד מהותי", הוסיף שחם. הערכות שחם לגבי מחזור המכירות של החברה מייחסות לו גידול של 72% בשנת 2010.

התכוף פועלת בשני מגזרים: ייצור כלי רכב ממוגנים ופרויקטים בתחום המתכת. לאחרונה חתמה על הסכם הלוואה של 50 מיליון שקל עם קרן המנוף אוריגו. גם קרן ההשקעות יורקוויל חתמה עם החברה על הסכם השקעה של עד 12 מיליון דולר. לאחרונה הודיעה החברה על דחייה במועד האחרון לקיום ההסכם מחודש מאי לסוף דצמבר 2010.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות