אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אאורה תקצה לפסגות 2.1% נוספים ממניותיה צילום: מיכאל קרמר

אאורה תקצה לפסגות 2.1% נוספים ממניותיה

קופות הגמל של פסגות יחזיקו 7.1% מחברת הנדל"ן. בעקבות ההקצאה תרשום בדו"חות הרבעון השני של השנה רווח של 2.4 מיליון שקל

17.06.2010, 15:18 | חנן פייגנבאום

חברת הנדל"ן, אאורה השקעות, של אנשי העסקים בועז משעולי ויוסף צליח, תקצה לקופות הגמל של פסגות 2.1% נוספים ממניותיה ותעמיד את שיעור האחזקות שלהן בחברה על 7.1% (6.6% בדילול מלא).

הקצאת המניות הנוכחית היא פועל יוצא מהסכמי ההשקעה המקוריים של פסגות באאורה מיוני 2008, במהלכם הקצתה ומכרה אאורה לפסגות כ-8.4% ממניותיה (4 מיליון מניות) בתמורה ל-20 מיליון שקל, או 5 שקל למניה.

במסגרת ההסכמים, התחייבה אאורה להקצות לפסגות מניות נוספות (עד 2 מיליון מניות) ללא תמורה, זאת במידה שמחירה הממוצע של מניית אאורה במהלך חודש מאי 2010 יהיה נמוך מ-6 שקל למניה ועל פי מפתח שנקבע מראש.

עתה, מכיוון שהמחיר הממוצע של מניית אאורה בחודש מאי היה 2.1 שקל בלבד, אישר דירקטוריון אאורה הקצאת 1.5 מליון מניות נוספות לפסגות, כנדרש מהחברה על פי הסכמי ההשקעה ובהתאם למפתח שנקבע.

בגין הקצאת המניות הנוכחית לפסגות, תרשום אאורה בדוחותיה לרבעון השני של 2010 רווח חשבונאי של 2.4 מיליון שקל. זאת מכיוון שבעבר העריכה החברה כי ההקצאה לפסגות תכלול הקצאת 2 מיליון מניות נוספות (ההקצאה המקסימלית שנקבעה בהסכם) ובהתאם לכך ביצעה הפרשות בספריה. בפועל כאמור, הוקצו לפסגות 1.5 מיליון מניות נוספות בלבד ובעקבות זאת רושמת החברה את הרווח האמור.

מחיר המניה צלל ב-26%

מחיר מניית אאורה נע במועד השקעתה של פסגות בחברה בתחילת יוני 2008 סביב שער של 5.25 שקל למניה. בשנתיים האחרונות צלל מחיר המניה בעקבות ההפסדים הכבדים שנגרמו לאאורה כתוצאה ממשבר הנדל"ן במזרח אירופה, שאילץ את אאורה להפחית את ערכם בספרים של נכסי הנדל"ן שבבעלותה, והוביל אותה לרשום הפסד כבד של 70 מיליון שקל (מיוחס לבעלי המניות) בשנת 2009. מאז תחילת השנה ירדה מניית אאורה ב-26% ובימים האחרונים היא נסחרת סביב שער של 1.96 שקל למניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות