אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל BP בפני ועדה בקונגרס האמריקאי: "מצטער מאוד על האסון" צילום: בלומברג

מנכ"ל BP בפני ועדה בקונגרס האמריקאי: "מצטער מאוד על האסון"

טוני הייווארד העיד היום בוועדת האנרגיה ואמר כי אין לו את כל התשובות לשאלה למה BP לא הצליחה לעצור את הדליפה. אחד מנציגי הוועדה התנצל בפני הייווארד על הפוליטיזציה של המקרה

17.06.2010, 18:38 | סוכנויות הידיעות
מנכ"ל BP טוני הייווארד אמר היום (ה') בפני הקונגרס האמריקאי כי הוא "מצטער מאוד" על האסון במפרץ מקסיקו בו עדיין מתווספים מדי יום כ-60 אלף חביות נפט, זה השבוע השביעי ברציפות. הוא הוסיף כי הוא מבין את המשמעויות הסביבתיות והאנושיות של המפגע.

"אין שום מסמך או מייל אחד שבו החברה הציגה התייחסות לסיכון שקיימת בקידוח" הטיח בו הנרי ווקסמן, שבאחריותו הוועדה שבה מעיד הייווארד – ועדת הקונגרס לאנרגיה. "BP עיגלה פינה אחרי פינה במטרה לחסוך מיליונים ועכשיו כולנו משלמים את המחיר במפרץ מקסיקו" הוא הוסיף.

לעומתו, ג'ו ברטון, נציג רפובליקני בוועדה התנצל בפני הייוורד על הפוליטיזציה של הנושא. הוא גם ביקר את המפגש שערך אתמול יו"ר BP בבית הלבן בו סוכם על תוכנית להקמת קרן סיוע לנפגעי הדליפה בסך 20 מיליארד דולר. על כך אמר אחר כך סגן נשיא ארה"ב ג'ו ביידן כי הערתו של ברטון היא "חסרת רגישות".

בוועדה, הציג הייווארד מעט תשובות להאשמות כנגד אופן הקידוח הרשלני ואי היכולת לעצור את הדליפה ואמר כי "אין לנו את כל התשובות לשאלות החשובות הללו".

בתוך כך, היום פורסם כי מקורות בנקאיים מסרו כי BP מחפשת מימון בהיקף של 5 מיליארד דולר בכדי להתמודד עם התביעות, 220 עד כה, שהוגשו נגדה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות