אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - בזכות אקסלנס: שודרגו התנאים לבני משפחת חממה צילום: אביגיל עוזי

בלעדי ל"כלכליסט" - בזכות אקסלנס: שודרגו התנאים לבני משפחת חממה

פסגות התנגד, אך הדור השני לבעלי השליטה בחברה יזכה לתנאים משופרים

20.06.2010, 06:56 | רחלי בינדמן

בית ההשקעות אקסלנס, בתמיכתה של פועלים סהר, סידר תנאי שכר משופרים לבני משפחת חממה - בעלי השליטה (73%) בחברה הציבורית חממה סחר, העוסקת ביבוא ומכירת מזון יבש ופיצוחים. קרנות הנאמנות של פסגות המחזיקות בכ־10% מהחברה התנגדו, אך תנאי ההעסקה אושרו באסיפת בעלי המניות שהתקיימה בחודש מאי, בתמיכת קופות הגמל של אקסלנס, המחזיקות עם הפניקס בכ־10% בחממה.

מורן, בתו של אלי חממה, מבעלי השליטה, משמשת מנהלת רכש ומלאי בחברה. האסיפה התבקשה לאשר לה חוזה לחמש שנים עם שכר חודשי של 12.5 אלף שקל וכן קרן השתלמות, רכב, טלפון נייד ואינטרנט. החברה ביקשה גם לאשר למורן פיצויים שישולמו הן במקרה של פיטורים והן במקרה של התפטרות.

נציגי פסגות התנגדו לסעיף הקובע כי בדומה לשאר בני המשפחה, תיהנה מורן מעדכון אוטומטי של 5% לשנה בשכר. אקסלנס הצביעה בעד, בהתאם לחוות הדעת שסיפקה פועלים סהר, אשר קבעה כי מדובר בתנאים סבירים.

חממה ביקשה לאשר באותה אסיפה גם את תנאיו של מוטי דוד, אחיינו של מאיר חממה, הנמנה עם בעלי השליטה. דוד משמש מנהל המרכז הלוגיסטי בקריית גת ומנהל מכירות. האסיפה אישרה את העלאת שכרו ב־37% ל־27 אלף שקל, שדרוג הרכב הצמוד מקבוצה 3 לקבוצה 4 ותוספת חדשה בדמות קרן השתלמות. בפועלים סהר העריכו כי עלות שכרו השנתית של דוד תעלה מ־ 384 אלף שקל לחצי מיליון שקל, אך קבעו כי זהו עדכון סביר. נציגי פסגות התנגדו, אולם אקסלנס והפניקס הכריעו את הכף, שכן קולותיהם היוו 10% מתוך 25% קולות בלתי תלויים בהצבעה.

חממה שהונפקה ב־2007 נסחרת לפי שווי של 48 מיליון שקל בלבד. את 2009 סיימה החברה בהפסד של 390 אלף שקל, בשעה שבעלי השליטה ובני משפחתם הכניסו לכיסם 5.2 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות