אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביוליין בחוזה עם סייפרס שיכול להזרים לה עד 365 מיליון דולר צילום: יואב גלאי

ביוליין בחוזה עם סייפרס שיכול להזרים לה עד 365 מיליון דולר

החברה תקבל 30 מיליון דולר עם חתימת ההסכם, שמצריך את אישור המדען הראשי. התשלומים מותנים באבני דרך לא פשוטות - כמו השלמת הליך הרישוי לתרופה

20.06.2010, 09:33 | גיל קליאן

ביוליין הודיעה היום (א') על הסכם עם סייפרס האמריקאית (NASDAQ: CYPB) למסחור ופיתוח תרופת ה-BL-1020 לטיפול בסכיזופרניה. החברה מעריכה כי ההכנסות לחברה שיינבעו מחוזה זה יכולות להגיע עד 365 מיליון דולר. עם זאת, הכנסות אלה תלויות עוד במספר אבני דרך לא פשוטות - כמו השלמת הליך הרישוי של התרופה. החברה הודיעה לפני שבוע כי היא נמצאת במו"מ עם חברה אמריקאית להסכם מסוג זה.

החוזה נוגע לשיווק התרופה בארה"ב, קנדה ומקסיקו, כאשר זכויות השיווק של התרופה בשאר העולם נשארות בידי ביוליין. השלמת החוזה בין הצדדים כפופה עוד לאישור המדען הראשי במשרד התמ"ת, אך במידה ותושלם העיסקה תקבל ביוליין תשלום מראש של 30 מיליון דולר. שאר התשלומים תלויים כאמור באבני דרך. כמו כן תקבל ביוליין תמלוגים של 12%-18% ממכירות התרופה - אם אכן תצליח להגיע לשוק.

לא מדובר בהסכם ראשון מסוג זה לחברה - ביולי 2009 חתמה ביוליין עם חברת איקריה הסכם מסחור עבור BL-1040, המיועד לטיפול בחולים שלקו באוטם שריר הלב. סך כל התשלומים הפוטנציאליים לחברה מעסקה זו, ללא תמלוגים מהמכירות, הם בהיקף של עד 282.5 מיליון דולר.

"מקור גאווה לחברה וציון דרך לתעשיית הביוטכנולוגיה בישראל"

אהרון שוורץ, יו"ר ביוליין, ציין בהודעת החברה: "ביוליין מודיעה היום על הסכם המהווה מקור גאווה לחברה וציון דרך לתעשיית הביוטכנולוגיה בישראל. זהו הסכם מסחור שני עליו חותמת החברה בתוך פחות משנה והוא תורם להצפת ערך משמעותית עבור המשקיעים בחברה. הנהלת ביוליין מחויבת להמשיך ולקדם את יעדיה העסקיים והאסטרטגיים של החברה, ובתוכם חתימה על הסכמי מסחור נוספים עבור התרופה ומימוש הפוטנציאל הרב הקיים בצנרת הפיתוח של החברה".

כנרת סויצקי, מנכ"לית ביוליין, ציינה: "אנו רואים הישג חשוב בחתימת ההסכם עם Cypress, שתמשיך את פיתוח התרופה עד הבאתה לשוק. ביוליין מוכיחה שוב שהיא עומדת בהצלחה רבה ביעדים ובמטרות שהיא מציבה לעצמה - הצלחות בניסויים, עמידה בלוחות זמנים אינטנסיביים והסכמי מסחור מצוינים. כל אלה מעידים על תקפות המודל העסקי שלנו ויכולות הביצוע הגבוהות של העובדים, ההנהלה והדירקטוריון. ההון שיזרום לקופת החברה בעקבות החתימה על הסכם זה והסכם המסחור הקודם, העשוי להגיע לכ-650 מיליון דולר (לא כולל תמלוגים), יאפשר להמשיך לממש את האסטרטגיה ולהוציא לפועל את התוכניות הרבות שלנו.

"רשמנו מספר הישגים בהסכם עליו חתמנו היום, הבולט שבהם הוא שביוליין משאירה לעצמה את הזכות (תמורת השתתפות בעלויות המחקר - ג.ק) לעשות שימוש בכל המידע שייאסף בניסויים הקליניים ש-Cypress תבצע, כולל המידע שיוגש בבקשה לאישור ה–FDA, כדי לפעול לקראת הסכם מסחור עם חברות נוספות בשאר העולם.

"השותף האמריקאי שלנו מכיר היטב את הפוטנציאל הרב הקיים בשוק התרופות המיועדות לטיפול בסכיזופרניה ואת הצורך בהבאת תרופה חדשנית לשוק זה, שהיקפו נאמד בכ-13 מיליארד דולר בארה”ב. תרופת ה-BL-1020 מתאפיינת בפרופיל בטיחותי טוב, עם מיעוט תופעות לוואי ויכולת טיפול בחולי סכיזופרניה הסובלים מבעיות קוגניטיביות – בעיה אשר אין לה מענה תרופתי עד כה.

עוד הוסיפה סויצקי כי "בחרנו ב-Cypress כי יש לה את היכולות להשלים את פיתוח התרופה ולהביא אותה לשוק בהצלחה רבה. ל-Cypress ידע רב בתחום מערכת העצבים המרכזית (CNS) ובפגישות שלנו עם החברה זיהינו יצירתיות רבה בדרך פעילותה. אנו בטוחים כי החברה תפעל במהירות רבה לקראת שיווק התרופה בארה"ב, קנדה ומקסיקו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות