אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורטיסימו תשקיע 40 מיליון שקל בצ.ח.מ אפיקים צילום: ישראל מלובני

פורטיסימו תשקיע 40 מיליון שקל בצ.ח.מ אפיקים

החברה מייצרת מערכות לניהול רפתות. ההשקעה תאפשר לפורטיסימו להגיע לאחזקה של 35% בחברה

20.06.2010, 11:20 | נעמה סיקולר

פורטיסימו תשקיע 40 מיליון שקל בצ.ח.מ אפיקים. קבוצת קרנות ההשקעה פורטיסימו קפיטל, בניהולו של יובל כהן, הודיעה היום כי תשקיע 40 מיליון שקל ביצרנית רפתות החליבה הממוחשבות והמערכות לניהול רפתות.

ההשקעה היא במניות ובחוב, וכוללת אופציה למניות, שתאפשר לפורטיסימו להגיע להחזקה של כ-35%. במסגרת הסכם ההשקעה, סוכם כי פורטיסימו תמנה שלושה חברי מועצת מנהלים החברה.

צ.ח.מ של קיבוץ אפיקים בעמק הירדן נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחום של פיתוח, ייצור ושיווק של מערכות חליבה ממוחשבות ומערכות לניהול רפתות. החברה מעסיקה כ-200 עובדים. מוצר הדגל של צח"ם אפיקים הוא תוכנת הניהול Afifarm, שהינה תוכנת ERP לניהול רפת, המספקת עיבוד נתונים הנאספים אוטומטית בזמן אמת, והפקת מגוון ניתוחים אנליטיים של כל האספקטים המשפיעים על העדר כמו תנובה, בריאות, פוריות והזנה.

לאחרונה זכתה החברה בחוזה להקת מחלבת ענק של 10 רפתות בוויאטנם שצפוי לספק עם השלמתו חצי מיליון ליטר חלב ביום, 40% מצריכת החלב של המדינה. החברה חתמה על שני חוזים בפרויקט: האחד להקמת הרפתות והשני לתפעולן עד לשנת 2012. ההכנסות הישירות של החברה מהפרויקט צפויות להסתכם ב-50 מיליון דולר.

"להערכתנו החברה נהנית מפוטנציאל צמיחה משמעותי בשווקים הבינלאומיים, הן הודות להתפתחויות הטכנולוגיות בתעשיית החלב, שהחברה מפתחת עבורה את הפתרונות הטובים ביותר, והן הודות לאפשרויות הרבות שעדיין אינן מנוצלות על ידי החברה במדינות בהן היא פועלת" אמר היום יובל כהן, שותף מנהל בפורטיסימו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות