אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-MLS מתכננת מסע קניות אחרי המונדיאל צילום: MCT

ה-MLS מתכננת מסע קניות אחרי המונדיאל

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה בונה על הפופולאריות הגוברת של הכדורגל בארה"ב כדי להביא שמות גדולים

20.06.2010, 11:31 | רויטרס

ליגת הכדורגל של צפון אמריקה (MLS) מתכננת להביא מספר שמות מוכרים מהמונדיאל כדי לנצל את העניין הרב שמעורר המונדיאל בארה"ב ולקדם את הפופולאריות שלה.

כך אמר ראש תחום הגיוס ב-MLS לרויטרס.

ה-MLS שינתה לאחרונה את "חוק בקהאם" שמאפשר לכל קבוצה להחתים שלושה שחקנים, שכמו דיוויד בקהאם מלוס אנג'לס גאלקסי, לא ייחשבו בתקרת השכר של הקבוצה.

ההחלטה הזו מאפשר ל-16 הקבוצות בליגה לחפש אחר שחקנים בינלאומיים שמשחקים כיום במונדיאל בדרום אפריקה לפי סגן נשיא הליגה – טוד דורבין. "המונדיאל נותן לנו הזדמנות – זה מעלה את החשיפה של הספורט בארה"ב, שזה טוב לליגה", אמר דורבין. "אבל זה גם מעלה את החשיפה של מספר שחקנים ומאפשר לקבוצות להחתים שחקן תחת חוק בקהאם". דורבין אחראי על גיוס שחקנים עבור ה-MLS.

הליגה מביאה כ-15 אלף צופים העונה, ומקווה שהחתמת השחקנים המוכרים מהמונדיאל יעלה את העניין ויקפיץ את מספר האנשים שמגיעים למשחקים.

"אנחנו תמיד בשוק השחקנים הגדולים", אמר דורבין. "אנחנו מחפשים שני דברים: ה-1: שחקן שיכול לשפר את האיכות של המשחק על המגרש, זאת המטרה העיקרית. וגם שחקן שיש לו שם מוכר – שזה פאקטור חשוב עבורנו גם כן".

דורבין לא הצביע על כך שחקנים שקשורים למעבר ל-MLS כגון תיירי הנרי, שעשוי לעבור לניו יורק רד בולס או קלרנס סיידורף, שעשוי לעזוב את מילאן ולהצטרף ל-MLS בקרוב.

שחקן שבטוח יצטרף, ל-MLS הוא חלוץ נבחרת שווייץ בלאיס אנקופו, שיצטרף לסיאטל סאונדרס מיד אחרי המונדיאל.

"יש שווקים שלא היינו אקטיביים בהם בעבר, למשל איטליה", הוסיף דורבין. "אנחנו עכשיו יותר פעילים בשיחות עם מועדונים וסוכנים איטלקיים של שחקנים איטלקיים שמסיימים את החוזה שלהם".

שחקנים שחתמו תחת חוק בקהאם הם פרדי ליונברג מסיאטל סאונדרס, חואן פאבו אנחל מניו יורק רד בולס ולנדון דונבון מלוס אנג'לס גאלקסי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות