אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גוגל פועלת להקמת פלטפורמת תשלום עבור חדשות צילום: אי פי אי

גוגל פועלת להקמת פלטפורמת תשלום עבור חדשות

החברה פנתה לכמה אתרי חדשות איטלקיים בהצעה להשתתף בניסוי בשירות חדש בשם "NewsPass", שיאפשר לגבות תשלום זעיר עבור ידיעות בודדות שיופיעו בשירות גוגל ניוז

20.06.2010, 14:39 | אבנר קשתן
אם הדלת סגורה, ניכנס מהחלון: גוגל מתכננת להשיק פלטפורמת תשלום לתכנים באינטרנט, אשר תאפשר לאתרי חדשות לגבות כסף מגולשים בעבור כתבות באתריהם - כל עוד ניגשים אליהם דרך שירות החדשות של גוגל, גוגל ניוז, כך דיווח בסוף השבוע העיתון האיטלקי La Repubblica.

על פי הדיווח, גוגל פנתה לכמה אתרי חדשות איטלקיים והציעה להם להצטרף לתוכנית המיקרו-תשלומים, אשר תאפשר לגולשים להגיע לתכנים בתשלום באופן שקוף, היישר ממנוע החיפוש. הגולשים בשירות גוגל ניוז יקבלו חיווי ליד ידיעה על כך שהיא דורשת תשלום, וכניסה אליה תגרור חיוב דרך שירות Google Checkout, שירות התשלומים של גוגל המתחרה בפייפאל. השימוש בפלטפורמת חיוב אחידה יכול להקל על הגולשים לשלם באופן מרוכז עבור תכנים, במקום שינהלו חשבון נפרד לכל אתר, וייעשה באמצעות חשבון המשתמש בגוגל.

הבחירה באיטליה לבדיקת השירות עשויה להיות קשורה לצרות המשפטיות של גוגל במדינה זו, אשר בחודש ספטמבר בשנה שעברה החלה בחקירה כנגד גוגל בחשד לפגיעה בחוקי ההגבלים העסקיים לאחר שאתר שביקש שלא להופיע בתוצאות גוגל ניוז הוסר גם מתוצאות החיפוש הרגילות של גוגל.

על פי הדיווח, השירות יושק כבר השנה, ובעתיד יאפשר מגוון אפשרויות תשלום, כולל מינויים חודשיים לאתרי תוכן נוסף לתשלומים הישירים לכתבות. באמצעות השירות תנסה גוגל ליצור שיתוף פעולה וחלוקת רווחים עם אתרי חדשות המרגישים כי גוגל פוגעת ברווחיהם בכך שהיא מציגה פרסומות ליד קישורים לעמודי התוכן שלהם, כגון סוכנות הידיעות AP אשר הצהירה בעבר כי היא רואה באגרגטורים של תכנים פגיעה בזכויות היוצרים שלה. סמנכ"ל בגוגל אנריקה דה קסטרו אישר את הדיווח, ומסר כי החברה רוצה להיות "שותפה, ולא מתחרה, של תעשיית העיתונות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות