אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט" - מסתמן: דמי ההבראה במגזר הפרטי יעלו ל־351 שקל ליום צילום: עטא עיווסאת

בלעדי ל"כלכליסט" - מסתמן: דמי ההבראה במגזר הפרטי יעלו ל־351 שקל ליום

כך עולה מבדיקת "כלכליסט". ב-2009 עמדו דמי ההבראה על סכום של 340 שקל ליום במגזר הפרטי

21.06.2010, 06:50 | מיקי פלד

דמי ההבראה במגזר הפרטי צפויים לעמוד על כ־351 שקל ליום, כך עולה מבדיקת "כלכליסט". ב־2009 עמדו דמי ההבראה על סכום של 340 שקל ליום במגזר הפרטי. כספי דמי ההבראה מחולקים לרוב באוגוסט ומחויבים בהם כל המעסיקים במשק.

סכום זה מתעדכן בכל שנה בהסכמה בין ההסתדרות ללשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, לרוב בגובה האינפלציה ב־12 החודשים שבין יולי בשנה שעברה ליוני השנה.

על פי הציפיות, מדד המחירים לצרכן לחודש יוני יעמוד על כ־0.2%. כך, מאז יולי 2009 הוא ירשום גידול של כ־3% ומכאן העלייה בגובה דמי ההבראה. החישוב הסופי ייערך עם פרסום המדד על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ב־15 ביולי. מספר ימי ההבראה נקבעים על פי הוותק במקום העבודה.

כך, במגזר הפרטי, בתום שנת עבודה אחת מגיעים לעובד 5 ימי הבראה. עבור השנה השנייה והשלישית 6 ימי הבראה, על הרביעית עד העשירית 7 ימי הבראה, ובעבור שנת העבודה ה־20 מגיעים לו 10 ימים.

במגזר הציבורי שווי יום הבראה עמד השנה על 395 שקל, ומספר ימי ההבראה מתחיל מ־9 בשנה ומגיע עד 15 בשנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
מעסיק מודאג: הכל יקר בגלל המיסים המטורפים שהמדינה מטילה על הציבור
לדוגמא, דלק ואלכוהול מיובא נושאים 200% מס, ואלכוהול מקומי נושא רק 150% מס. שתי סיבות בולטות לכך שהמיסים גבוהים היא ההשתתפות הנמוכה בכח העבודה (יותר מדי אברכים בהסדר תורתו אומנותו ויותר מדי נשים ערביות שיושבות בבית ומטפלות בילדים), וקצבאות שמחולקות בנדיבות (לדוגמא קצבאות ילדים לכמה ילדים שההורים רק יבחרו להביא, והנחות בארנונה לעניים *מרצון*). המדינה צריכה להשקיע בהגדלת שיעור ההשתתפות בכח העבודה, ובהפחתה של קצבאות מסויימות, לדוגמא להגביל את קצבאות הילדים לחמישה ילדים.
יובל  |  22.06.10
לכל התגובות