אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
התמחות בארה"ב: הכסף הגדול נמצא בניו יורק צילום: חיים צח

התמחות בארה"ב: הכסף הגדול נמצא בניו יורק

עורך דין במשרדים גדולים בארצות הברית מרוויח בשנתו הראשונה כ-160 אלף דולר

21.06.2010, 11:47 | מארק שון

ההשוואה בין תנאי השכר במשרדים בתל אביב ובניו יורק אינה הוגנת מכמה סיבות: ההבדל בגודל השווקים הוא עצום וגם במשרדים, שמונים בתפוח הגדול מאות עד אלפי עורכי דין. ישנם הבדלים משמעותיים מאוד בקרב הסטודנטים עצמם, יותר מאשר בישראל. הדמיון היחיד הוא בשעות העבודה המטורפות. את זה אפשר להסיק לפי מדד הטרוניה ברשת של המתמחים. בארה"ב וגם באנגליה החלפת המידע ברשת היא נפוצה הרבה יותר מאשר בישראל.

המושג "מתמחים" לא ממש קיים בארה״ב. בסיום הלימודים הסטודנטים ניגשים ישר למבחני הלשכה, ומשם לשנתם הראשונה כעורכי דין.

כחלק מתהליך הקבלה למשרד מתראיינים הסטודנטים בשנה הראשונה, ומי שעובר מתקבל לעבודה בקיץ של סוף השנה השנייה. לקראת סיום עבודת הקיץ, לפני תחילת השנה השלישית, מחליט המשרד אם להציע לסטודנט משרה כעורך דין מתחיל. בחודשי הקיץ הללו הסטודנטים מרוויחים כ־3,000 דולר לשבוע. בתחילת העבודה ממש מרוויח עורך דין בשנתו הראשונה במשרדים הגדולים כ־160 אלף דולר בשנה (כ־13.3 אלף דולר לחודש), ובמשרדים הבינוניים כ־100 אלף דולר בשנה. הבונוס בשנת 2009 לעורך דין בשנה ראשונה עמד על כ־7,500 דולר.

לצורך הפרופורציה, השכר הממוצע של גברים במשק בארה"ב הוא כ־46 אלף דולר לשנה, כלומר, השכר של "מתמחה הקיץ" הוא גבוה בערך פי שלושה. השכר הממוצע לשכירים במשק בישראל על פי הלמ"ס הוא 8,611 שקל. אין מתמחה שמרוויח את הסכום הזה, גם לא במשרדים המתגמלים ביותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
יש לבדוק שכר לפי שעה
ההשוואה לניו יורק מאד לא נכונה. פירמה ניו יורקית מחייבת את לקוחותיה בכ-200$ בעבור שעת עבודה של עו"ד מתחיל. מתוך 200$ אלו עליה להפריש הוצאות רבות יותר מאשר פירמה ישראלית בעד עלות המשרדים והוצאות נלוות נוספות כגון ביטוחי בריאות וכיו"ב. הפירמות הגדולות בארץ מחייבות את לקוחותיהן ב-160$ בערך לשעת עורך דין מתחיל. עורכי הדין עובדים הרבה שעות נוספות שלא בתמורה ודמי השכירות הם זולים יותר. איזו הצדקה יש, אפוא, לכך שעו"ד ניו יורקי מרוויח פי 4-5 מעו"ד תל אביבי? אני חושב שהסיבה לכך היא שוק מקורטל שנפגע קשות מריבוי עורכי הדין הצעירים. הדרך היחידה להתמודד עם בעיה זו היא על ידי איגוד עובדים שיאבק על השכר, אבל כידוע, אין אף עורך דין במשרדים הגדולים שיסכים להסתכן בלהרים דבר כזה. אשמח לתגובה.
חושב אחרת , תל אביב  |  23.06.10