אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד התקשורת מקדם הרחבת שירותי הבנקאות של בנק הדואר צילום: עמית מגל

משרד התקשורת מקדם הרחבת שירותי הבנקאות של בנק הדואר

על פי תזכיר תיקון חוק הדואר, שפורסם היום, יוכל בנק הדואר לשלם ללקוחותיו ריבית זכות על פקדונות ולהפיץ אשראי לציבור

21.06.2010, 16:26 | תומר זלצר

משרד התקשורת הפיץ היום (ב') תזכיר חוק לתיקון חוק הדואר בדרך להפיכתו של בנק הדואר כ"בנק החברתי" הראשון בישראל. בתזכיר מוצע להרחיב את השירותים הכספיים שיותר לבנק הדואר לספק, ובראשם לשלם ריבית לזכות פיקדונות הלקוחות ולשמש פלטפורמה להפצת אשראי לציבור, בדגש על הפריפריה ("מיקרו מימון").

נוסף על כך, יתאפשר מתן שירותים פיננסים לציבור ובהם שירותי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני. הכוונה היא לאפשר מתן שירותים כספיים לאוכלוסיות חלשות באזורים שונים שבהם נעדרת פעילות של התאגידים הבנקאיים. במסגרת זו יוכל השר להורות לבנק הדואר להעניק שירותים אלו, בפרט באזורי הפריפריה.

שר התקשורת, משה כחלון, ציין כי "המהלך ייתן מענה לאוכלוסיות חלשות וגם לעסקים זעירים, שמסיבות כלכליות שונות, אשראי בנקאי אינו זמין עבורם. ראוי לתמוך במאות האלפים הללו ולספק להם כלים פיננסיים בסיסיים וזולים. לדוגמה: ישנם עסקים-קטנים רבים, הבנויים סביב אדם אחד או שניים, שהלוואה עסקית קטנה יכולה לחזק אותם כלכלית. במיוחד כשאנו רואים שתופעת ההחזרים של מיקרו מימון בעולם, מלמדת שאחוזים גבוהים מהמקבלים הלוואה עסקית קטנה עומדים בהחזריה".

חברת הדואר, שבבעלותה בנק הדואר, פועלת באמצעות כ-700 יחידות דואר הפרוסות בכל הארץ. ב- 170 יישובים המונים כ-600 אלף תושבים, ישנו סניף דואר אך אין סניף בנק. ב- 1,200 יישובים אין סניף של בנק, ואליהם מגיעים רק שירותי הדואר הנע. 250 אלף לקוחות מקבלים את השירות הבנקאי רק מבנק הדואר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
זאת לא יותר מבדיחה עלובה:
הם מתגאים ב-170 ישובים עם דואר ובלי סניף בנק. אתם באמת חושבים שהפקיד בניידת שמגיע לרבע שעה לאיזה מושב יעשה יעוץ השקעות ? כבר עכשיו, כאשר בנק הדואר מעניק שירותי בנק בסיסיים בלבד, הכל שם בבלגן עם הרבה טעויות ופאשלות, במיוחד פאשלות לרעת הלקוח. פעם היה להם היתרון שאין עמלה על כלום, אבל זה מזמן נגמר: כל שבוע-שבועיים ממציאים עמלה חדשה, מעלים עמלות קיימות, אפילו הסיפור של "תשלמו חשבונות בדואר בלי עמלה" כבר נגמר: הם גובים עמלה מפלצתית מבזק/חברת חשמל/חברת הגז וכו', והחברות גובות אותו חזרה מהלקוח ששילם. בנק הדואר מתקרב בצעדי ענק לבנקים הרגילים בגובה העמלות, אבל רמת השירות נשארת הרחק הרחק מאחור והכל בברדק ובלגן תמידי.
לקוח ותיק של בנק הדואר , דרום  |  24.06.10
3.
ל-2: אנ י מניח שהבנק יופרט ויעבור לפיקוח בנק ישראל
בנק הדואר הוא התשתית ליצירת בנק מסחרי נוסף לצורך הגברת התחרות במערכת הבנקאית הריכוזית בארץ. אני מניח שהמהלך של משרד התקשורת הינו צעד ראשון בהפיכת בנק הדואר לבנק מסחרי לכל דבר, כולל פיקוח שיבוצע ע"י בנק ישראל ומכירת גרעין השליטה בבנק הדואר לגורם פרטי שיודע לנהל בנקים. אמנם מדובר בהימור יומרני אך נקווה שהוא יצליח. כמה זמן אפשר להמשיך עם "בנק" דואר שכל כולו מעביר קצבאות מהמדינה לזכאים ללא עמלה?
יריב  |  23.06.10