אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תדיראן טלקום: העובדים אופטימיים לקראת פתרון צילום: shutterstock

תדיראן טלקום: העובדים אופטימיים לקראת פתרון

הדיונים לקראת סגירת העסקה לרכישת החברה יימשכו מחר. ביהמ"ש המחוזי בפ"ת האריך את הקפאת ההליכים עד להודעה חדשה

21.06.2010, 18:42 | מארק שון

העסקה שתציל את עובדי חברת תדיראן טלקום על סף סגירה, ותלויה במשא ומתן שממשיך בשעות אלה בין הצדדים. בדיון שנערך היום (ב') בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה עלתה סוגיית מימון הביניים – במעבר בין הבעלות של אפריקה ישראלבחברה (מחזיקה 75%) לבין הרוכש הפוטנציאלי, משה כהן, שהיה בעבר גם מנכ"ל בחברה.

נציגת העובדים עורכת הדין גלילה הורנשטיין היתה הצד האופטימי היום בדיון. "כל הגורמים ניהלו מו"מ מאוד אינטנסיבי והבוקר נחתמו הסכמים. העובדים החליטו שהם תורמים 1 מיליון דולר למימון הביניים".

אחד התנאים בהסכמים שנחתמו הוא שאבי שקד, שמחזיק באמצעות חברת גיפורד 25% מהחברה, לא יממש את זכות הסירוב שלו על הרכישה של כהן ועל דילול אפשרי שלו במניות. עו"ד הורנשטיין ביקשה הקפאה של כ-16 יום, מתוכם 14 ישמשו לסגירת העסקה.

עו"ד עמית פינס, המייצג את אפריקה ישראל, דאג להבהיר לביהמ"ש את המצב הנזיל ואמר "החברה על זמן שאול. היא נמצאת כפסע מחדלות פרעון מלא. אין לנו זמן, אם רוצים להציל אותה צריך לעשות זאת עכשיו". במסגרת העסקה הנרקמת אפריקה אמורה לתת את מניותיה ולספוג בעצמה את החובות לבנקים בגובה 13 מיליון שקל.

אפריקה ישראל היתה זאת שהגישה לאחרונה את הבקשה לפירוק החברה בשל קשיים כלכליים. לטענת החברה מנכ"ל אפריקה, איזי כהן, ניהל בחודשים האחרונים מו"מ אך נכשל בגלל התנגדות עזה של העובדים לפשרות על זכויותיהם. החברה שהייתה בעבר חלק מ-‏ECI‏ ונרכשה על ידי אפריקה ישראל בשנת 2001.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות