אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מעקב "כלכליסט": הוקפאה מכירת נכס בת"א שנרקיס טוען לזכויות עליו צילום: יריב כץ

מעקב "כלכליסט": הוקפאה מכירת נכס בת"א שנרקיס טוען לזכויות עליו

בית המשפט המחוזי בת"א מקבל בשלב זה את גרסת "מלך השוק האפור" בסכסוך בינו לאיש העסקים מאור זינגר

22.06.2010, 07:01 | מארק שון

בית המשפט המחוזי בת"א מקבל בשלב זה את גרסת "מלך השוק האפור" שלי נרקיס בסכסוך בינו לאיש העסקים מאור זינגר: השופט יהודה זפט הורה לזינגר להקפיא בשלב זה כל העברה של זכויותיו בבניין ברחוב הירקון בתל אביב.

הסכסוך נחשף ב"כלכליסט" לאחר שנרקיס ביקש מביהמ"ש לחייב את זינגר לרשום לזכותו הערת אזהרה על הנכס ולמחוק הערה לחברה מחו"ל. לטענת נרקיס, השניים חתמו על הסדר בעקבות חוב של 8 מיליון שקל של זינגר כלפיו, שלפיו זינגר ימכור לו את הבניין בתל אביב תמורת 48 מיליון שקל, ואילו נרקיס, במקביל, ימכור לזינגר בית בכפר שמריהו בכ־23 מיליון שקל.

זינגר טען כי חתימתו על ההסכם לכאורה זויפה, וכן כתב ידו וחתימתו על גבי העברה בנקאית. זינגר נעזר בגרפולוג יצחק חג'ג', לשעבר איש המחלקה לזיהוי פלילי במשטרה ובעל ותק של 43 שנים בבדיקת מסמכים והשוואת כתב יד, שכתב כי כתב היד אינו של זינגר בסבירות גבוהה של 80%-90%.

בתגובה שהגיש נרקיס באמצעות עורכי הדין ד"ר יוסי כהן ומימון אביטן, הוא הציג עדויות שגבה מיותר מעשרה אנשים, לרבות פקיד הבנק, שהעידו כי זינגר אישר בפניהם שחתם על ההסכם, וכן שהחתימה על ההעברה הבנקאית היתה בנוכחות ארבעה מהם.

נרקיס צירף גם הוא חוות דעת של גרפולוגית, אורה כבירי, פסיכולוגית קלינית שעוסקת בגרפולוגיה מאז 1974. כבירי כתבה כי הגיעה למסקנה שכתב היד שייך לזינגר, "בסבירות גבוהה ביותר של 90%-100%".

ממאור זינגר נמסר בתגובה: "בית המשפט דחה את בקשתו של נרקיס לרשום הערת אזהרה על הנכס, וזאת אפילו מבלי לקיים דיון בעניין. בית המשפט לא מצא כי נחתם הסכם כטענתו של נרקיס. לאחר שקיבלתי את התביעה גיליתי כי כל תביעתו של נרקיס בנויה על מסמך שהוא עצמו כתב בכתב ידו. נכון להיום לא בית המשפט ולא רשם המקרקעין השתכנעו שמסמך זה מהווה הסכם ולכן לא אפשרו לנרקיס לרשום הערת אזהרה על הנכס. זאת ועוד, מחוות דעת גרפולוגית שצורפה לתגובתי לבית המשפט, עולה כי חתימתי על המסמך שנרקיס כתב בכתב ידו מהווה זיוף."  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות