אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורות בניו יורק: קובי אלכסנדר מכין את הקרקע לסיום ההליך הפלילי בעונש מופחת צילום: בלומברג

מקורות בניו יורק: קובי אלכסנדר מכין את הקרקע לסיום ההליך הפלילי בעונש מופחת

בית המשפט בארה"ב קיים דיון לקראת אישור הסדר הפשרה בתביעה האזרחית נגד קומברס. השופט טרם נתן את אישורו להסכם אך ההערכה היא שאישור שכזה יינתן בתוך ימים

21.06.2010, 20:55 | טלי שמיר, ניו יורק

“אנחנו שמחים שסיימנו עם החלק האזרחי של הפרשה", אמר ל"כלכליסט" עורך הדין רוברט ג'י מורבילו, שמייצג את מייסדה ומנהלה של קומברס לשעבר, קובי אלכסנדר, בפרשת הבקדייטינג בגינה הוא מבוקש בארצות-הברית.

מורבילו אמר את הדברים בסוף דיון שנערך בבית המשפט המחוזי בברוקלין, ניו יורק.

מטרת הדיון היתה להחליט האם לקבל את הצעת הפשרה  בין קבוצת רוכשי מניות החברה בשנים בהן התבצע הבקדייטינג (המיוצגת על ידי מנורה מבטחים) - לבין קומברס ואלכסנדר. על פי ההצעה ישלמו קומברס 225 מיליון דולר לקבוצת רוכשי המניות - כאשר 60 מיליון מתוכם יגיעו מכיסו של אלכסנדר, שנמלט לנמיביה ושוהה בה עם משפחתו.

לא נשמעו התנגדויות במהלך הדיון, ובסופו השופט אמנם ביקש להשהות את החלטתו ולעיין בחומר, אבל מדובר בהליך מקובל והעובדה שבירך את עורכי הדין משני הצדדים בסיום הדיון מעידה על כך שכנראה יפסוק בעד אישור ההסכם בתוך ימים ספורים.

על פי ההסכם ישלם אלכסנדר 50 מיליון דולר במזומן ומניות, ואת ה-10 מיליון דולר הנותרים ישלם באמצעות קרן השתלמות וביטוחים ישראליים, וכן באמצעות נכסי נדל"ן שהוא מחזיק בארה"ב. הוא יצטרך להתחיל להעביר את הכספים ברגע שיקבל השופט את החלטתו - כלומר בעוד ימים ספורים.

קומברס תשלם את חלקה בשלושה שלבים: 22.5 מיליון דולר עד אוגוסט 2010, 30 מיליון דולר עד מאי 2011 ו-112.5 מיליון דולר עד נובמבר 2011.

"החלטנו לדחות את מועדי התשלום כדי לאפשר לקומברס להשתקם, כיוון שהיא לא הגישה דוחות כספיים כבר ארבע שנים ויש סכנה שתימחק מהמסחר", אמר ל"כלכליסט" עו"ד פטריק וי. דהלסטורם המייצג את התובעים. "אנחנו נותנים להם זמן להחזיר את החברה למצב שבו היא יכולה לשלם לנו בכסף, או במניות".

אתם מרוצים מההסכם?

“אנחנו מרוצים מאד. זו פשרת הבקדייטינג השנייה בגודלה אי פעם, ו-60 מיליון דולר הוא אחד הסכומים הגדולים ביותר ששולמו אי פעם על ידי נתבע בודד".

גם מצד ההגנה נראו עורכי הדין מרוצים. בתשובה לשאלה איך ישפיע הדבר על האישומים הפליליים החמורים שעדיין תלויים נגד אלכסנדר, אמר מורבילו: “עוד מוקדם לקבוע".

אבל אין ספק שבמשרד של מורבילו - אחת הפירמות המובילות בארה"ב לנושאי צווארון לבן (המשרד ייצג גם את מרתה סטיוארט) – יודעים שיש קשר בין התביעות. אלכסנדר, אומרים מקורות יודעי דבר, מכין את הקרקע לחזרתו לארה"ב לסיום ההליך הפלילי נגדו בעונש מופחת. 60 מיליון הדולר שייצאו מכיסו כפיצוי לקורבנותיו נחשבים בהליך המשפטי האמריקאי לשיתוף פעולה ומעניקים לו קרדיט חיובי, שעשוי לסייע לו לסיים את הפרשה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות