אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הום סנטר תפתח 3 חנויות חדשות צילום: מיכאל קרמר

הום סנטר תפתח 3 חנויות חדשות

הרשת תשקיע בפתיחה 24 מיליון שקל. באוגוסט תפתח הרשת סניף ברוסיה ב־3 מיליון דולר

22.06.2010, 10:58 | אורנה יפת

רשת הום סנטר תפתח עד סוף השנה שלושה סניפים נוספים בהשקעה של 24 מיליון שקל. הסניפים ייפתחו ברחוב יגאל אלון בתל אביב, בצומת סגולה בפתח תקווה ובאזור גבעת שמואל.

כיום מונה הרשת 42 סניפים, ולדברי אייל פישמן, מבעלי הרשת, הרשת לא מתרחבת בקצב מואץ בשל מחסור במיקומים. "פתיחת סניפים קטנים היא התאבדות. אני מחפש שטחים לחנויות בגודל של 2,000 מ"ר בממוצע. יש לי סניפים שמגלגלים מיליון שקל ויותר בחודש, ואינני מעוניין לפתוח סניף שיגלגל 400 אלף שקל. אני מחפש פדיון חודשי של 60 מיליון שקל ויותר".

במקביל אומר פישמן כי הום סנטר בוחנת בשנים האחרונות פתיחת חנויות בקונספט קטן הזהות יותר לחנויות רשת טמבור, אך מחליטה לגנוז את התוכניות בכל פעם. "עוד לא מצאנו את הנוסחה לרווחיות בקונספט הזה, אבל אנחנו כל הזמן בוחנים את העניין".

כמו כן, בחודש אוגוסט תפתח הום סנטר חנות רביעית ברוסיה בהשקעה של כ־3 מיליון דולר. עם פתיחתה תמנה הרשת 11 סניפים בחו"ל: ארבעה בקפריסין, ארבעה ברוסיה ושלושה בסרביה. גודל החנויות בחו"ל נע בין 1,000 ל־3,500 מ"ר. את התוכניות לצאת להודו גנזה החברה, ולדברי פישמן, "החוק בהודו מחייב פתיחת חנויות עם שותף מקומי שהוא בעל השליטה, ולכן החלטנו לוותר על זה".

הום סנטר מגלגלת כמיליארד שקל בשנה בישראל. לדברי פישמן, החנויות בקפריסין מגלגלות מחזור שנתי של כ־200 מיליון שקל, ברוסיה 150–200 מיליון שקל ובסרביה כ־80 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות