אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מלחמת מחירים בשוק הספרים האלקטרוניים: מחיר הקינדל נחתך בכ-30% צילום: חגי דגל

מלחמת מחירים בשוק הספרים האלקטרוניים: מחיר הקינדל נחתך בכ-30%

בתגובה להודעת בארנס אנד נובל על הוזלת הספר האלקטרוני שלה ל-199 דולר ועל השקת גרסה זולה שלו ב-150 דולר, הודיעה אמזון על הפחתת מחיר הקינדל ל-189 דולר - 70 דולר פחות ממחירו הקודם

22.06.2010, 09:56 | יוסי גורביץ
שוק הספרים האלקטרוניים בארה"ב מתחמם: מלחמת מחירים פרצה בימים האחרונים בין אמזון, קמעונאית הספרים המובילה ברשת ויצרנית הספר האלקטרוני הקינדל, ובין רשת חנויות הספרים בארנס אנד נובל, יצרנית הספר האלקטרוני nook.

בארנס אנד נובל הודיעו בתחילת השבוע על הפחתת הנוק בכ-70 דולר ל-199 דולר, וכן השיקה גרסה זולה יותר של המכשיר, המאפשרת חיבור WiFi בלבד (בשונה מהנוק הרגיל שמתחבר לרשת גם דרך רשת הסלולר בדור השלישי), בעלות של 150 דולר בלבד. בתגובה, הודיעה אמזון אמש (ב') על הפחתת מחיר הקינדל ב-70 דולר, ומעתה יעלה המכשיר 189 דולר בלבד - הוזלה של כ-30%.

הנוק של בארנס אנד נובל (מימין) לצד הקינדל של אמזון, צילום: בלומברג הנוק של בארנס אנד נובל (מימין) לצד הקינדל של אמזון | צילום: בלומברג הנוק של בארנס אנד נובל (מימין) לצד הקינדל של אמזון, צילום: בלומברג

לקינדל יתרון בסיסי על הנוק: הוא קיים בשוק כבר כמה שנים, מבחר הספרים הזמינים לו ברשת גדול יותר באופן משמעותי, והוא המותג המוכר בתחומו; עד לאחרונה ההערכה היתה שהקינדל מחזיק בכ-90% משוק הספרים האלקטרוניים. עם זאת הנוק, שהושק בסוף 2009, הפתיע לאחרונה כאשר במרץ דיווח המגזין Digitimes כי מכירותיו עקפו את אלה של הקינדל. שוק הספרים האלקטרוניים ממשיך לצמוח, ועל פי ההערכות נמכרו ברבעון הראשון של השנה 1.43 מיליון מכשירים, כאשר המספר צפוי לטפס לכ-2.02 מיליון יחידות ברבעון השני.

להערכת הבלוג המוביל גיגה-אום כי הקינדל הוא זה שינצח בסופו של דבר במלחמות הספרים האלקטרוניים, בציינו שמקור ההכנסה העיקרי של אמזון אינו ממכירת המכשירים אלא ממכירת הספרים הדיגיטליים (הקבצים), שלדבריו מכניסים לאמזון כמיליארד דולר בשנה. להערכת גיגה-אום, גם האייפד של אפל לא יפגע באמזון: הוא עצמו, לדבריו, רוכש ספרים באמצעות אפליקציית הקינדל של האייפד ולא באפליקציה הייחודית של אפל, iBooks, משום שאת ספר הקינדל שהוא רוכש הוא יכול להעביר לכל מכשיר ואילו את הספרים שמוכרת אפל אי אפשר לקרוא במכשירים אחרים מלבד האייפד. הבוסטון גלוב העריך גם הוא שלשום – קודם להורדת המחירים של אמזון – כי הקינדל יהיה המכשיר המנצח בשל משקלו הקל, עיצובו המוצלח יותר יחסית לספרים אלקטרוניים, ומהירות הדפדוף בספריו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות