אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטל במגעים להסדר פשרה בתביעות נגדה צילום: בלומברג

אינטל במגעים להסדר פשרה בתביעות נגדה

ענקית השבבים נתבעה על ידי רשות הסחר הפדרלית בחשד לניצול מעמדה כמובילת השוק ולפגיעה בתחרות. בעקבות הודעתה על המו"מ להסדר הוקפאו עד ה-22 ביולי ההליכים המשפטיים נגדה

22.06.2010, 10:47 | יוסי גורביץ
יצרנית השבבים אינטל, שנתבעה בדצמבר האחרון על ידי רשות הסחר הפדרלית האמריקאית (ה-FTC) בשל חשד לעבירות על חוקי ההגבלים העסקיים, הודיעה אתמול (ב') לבית המשפט כי היא וה-FTC מנהלים משא ומתן לקראת גיבוש הסדר פשרה בעניין.

כתוצאה מכך הוקפאו ההליכים המשפטיים כנגד אינטל עד ה-22 ביולי 2010. אם לא תושג פשרה עד לתאריך זה הם יחודשו. אינטל אמרה עוד כי המגעים בינה ובין ה-FTC, כמו גם תנאי הפשרה האפשריים, הם חשאיים וכי לא תמסור מידע נוסף עד ה-22 ביולי.

אינטל הורשעה כבר כמה פעמים בעבר בהתנהגות פוגעת בתחרות. במאי 2009 הורשעה החברה באירופה בפגיעה בחוקי ההגבלים העסקיים, ובעקבות זאת הטיל עליה האיחוד האירופי קנס של 1.44 מיליארד דולר, קנס שנחשב לגדול בהיסטוריה. החברה ערערה על הקנס. להכרעת האיחוד קדמו הרשעות של אינטל בסעיפים דומים ביפן ובדרום קוריאה. בנובמבר 2009 הסכימה אינטל לשלם למתחרה AMD פיצויים בסך 1.25 מיליארד דולר בתנאי שתמשוך את תביעתה נגדה. עם זאת, התובע הכללי של מדינת ניו יורק הגיש גם הוא תביעה כנגד החברה, בחשד לשוחד ולאיומים במטרה להגיע לשליטה בשוק השבבים. תביעה זו מתנהלת כסדרה.

התביעה שהגישה ה-FTC כנגד אינטל נחשבה לשאפתנית יחסית, שכן מעבר לחשד לניצול לרעה של מעמדה בתחום שבבי המחשבים, מאשימה ה-FTC את אינטל בהתנהלות מונופוליסטית בשוק שבבי הגרפיקה – שם, על פי החשד, היא פגעה במעמדה של Nvidia. כמו כן חוקרת ה-FTC חשד שאינטל התנהלה באופן לא חוקי בתחום השבבים לשרתים. בחודש שעבר הודיעה אינטל כי הקפיאה את ייצורו של שבב גרפי שהיה אמור להתחרות בשבבים החדשים יותר של Nvidia.

אתר חדשות הטכנולוגיה cnet מדווח כי בנוסף, הודיעה יצרנית המחשבים דל בתחילת חודש יוני כי היא נמצאת במגעים עם רשות ניירות ערך האמריקאית כדי לסיים בהסכמה את החקירה כנגדה בחשד ששיתפה פעולה עם הפעולות האנטי תחרותיות של אינטל. הסכמה בנושא טרם הושגה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות