אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קרוגמן: ישראל עלולה להיפגע מהמשבר באירופה

פרופ' קרוגמן העריך כי קיים סיכוי של 50% ששתי מדינות אירופיות יעזבו בסופו של דבר את גוש היורו, ואמר כי ישראל צלחה היטב את המשבר הכלכלי הגלובלי הודות למדיניות הכלכלית הנכונה שבה נקטה

22.06.2010, 11:10 | אמנון אטד

משבר החובות במדינות דרום אירופה עלול להשפיע לרעה על ישראל, בעיקר בגלל החלק הגדול של היצוא הישראלי למדינות היבשת. כך אמר הבוקר (ג') חתן פרס נובל, פרופ' פול קרוגמן, לפני פגישתו עם נשיא המדינה, שמעון פרס.

קרוגמן ינאם אחר הצהריים בפסגה הכלכלית של "כלכליסט" ופסגות באוניברסיטת תל אביב.

פרופ' קרוגמן העריך כי קיים סיכוי של 50% ששתי מדינות אירופיות יעזבו בסופו של דבר את גוש היורו. בהמשך דבריו רמז קרוגמן כי המדינות שלהן התכוון הן יוון וספרד.

לדבריו, ישראל הצליחה לצלוח היטב את המשבר הכלכלי הגלובלי הודות למדיניות הכלכלית הנכונה שבה נקטה, בעיקר ציין האורח את מדיניות הריבית האגרסיבית שבה נקט בנק ישראל, והעומד בראשו, פרופ' סטנלי פישר.

בתשובה לשאלה, אמר פרופ' קרוגמן כי מדיניות רכישות מטבע חוץ של בנק ישראל, הועילה לישראל למרות שהיא פגעה במדינות אחרות. "ישראל היא מדינה קטנה", הוא אמר, "ולכן העולם יכול לחיות בשלום עם מדיניות זו של בנק ישראל".

פרופ פרופ' קרוגמן נפגש עם נשיא המדינה | צילום: גיא אסיאג פרופ

בפתח הפגישה עם הנשיא אמר לו פרס כי הוא שמח לפגוש אותו, כי בניגוד למרבית הכלכלינים האחרים, קרוגמן לפעמים אופטימי.

בהמשך השיחה התעניין פרס בדעתו של חתן פרס נובל לכלכלה על השפעות המלחמה בעירק ובאפגניסטן על הכלכלה האמריקאית.

על כלכלת ישראל אמר פרס, כי מדינת ישראל קטנה בשטחה ובמספר תושביה, ולכן עליה להתמקד ביצירת תעשייה חדשנית.

קרוגמן אמר כי ישראל צריכה להתמודד עם בעיה קשה של שיעור השתתפות נמוך בכח העבודה, בעיקר בקרב הערבים והחרדים. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
no israel
שלום עליכם הסיבות בסופו של מדינת ישראל: כי היהודים לא מכבדים את החוקים האוניברסליים בגלל הכיבוש של פלסטין הוא בלתי חוקי1948 כי היהודים היו הגורם לבעיות בארצות הערבית והאסלאמית אין הוכחה כי פלסטין למדינה יהודית מכיוון שמספר הערבים והמוסלמים יותר את העם היהודי בגלל נוכחותם של יהודים פלסטין טעות גדולה
abu arab , bhhyyu@maktoob.com  |  25.08.10
4.
עדיין יש אבטלה למרות שערבים וחרדים לא עובדים
ואני שואלת את עצמי מה יקרה אם הם ירצו לעבוד, גם היום יש אבטלה והרבה מחפשים ולא מוצאים. לצאת לעבוד בשכר רעב, על צמנת להחליף את הזרים - עדיין לא יפתור את בעיית העוני במגזרים אלה. על המדינה לחשוב באיזה מקצועות להעסיק אותם ולהקים בהתאם מוסדות ותעשיות שיקלטו אותם .צריך לחשוב על מדיניות תעסוקתית ולהכשיר בהתאם אנשים .אם יש חוסר לדוגמא בחשמלאים, להכשיר חשמלאים , כח עזר בבתי חולים, אז להכשיר , וכו'..
דוכיפת  |  22.06.10