אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בדקה ה-90: הדנקנרים הסכימו להגדיל את הערבות שלהם להסדר החוב צילום: אוראל כהן

בדקה ה-90: הדנקנרים הסכימו להגדיל את הערבות שלהם להסדר החוב

השופט אורנשטיין אמר בדיון כי לטעמו אין לאשר את הסדר החוב באלרן השקעות לאור התנאים שניתנו לבעלי השליטה בחברה - גדי ודורי דנקנר

22.06.2010, 14:57 | סיון איזסקו

גדי ודורי דנקנר, בעלי השליטה באלרן השקעות, הודיעו היום (ג') לביהמ"ש כי הם יסכימו להעניק ערבות אישית בהיקף של כ-8 מיליון שקל לקיום התחייבויות החברה לאחר הסדר החוב וזאת במקום ערבות אישית של מיליון שקל שהסכימו להעניק לבעלי האג"ח עד כה. 

הודעת משפחת דנקנר ניתנה היום לבימ"ש באמצעות בא כוחם עו"ד יורם ראבד, לאחר שבדיון שהתקיים הבוקר עלה כי בכוונת שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב איתן אורנשטיין לא לאשר את הסדר החוב שגובש עם הנושים. בטרם השופט כתב את פסק הדין משפחת דנקנר הגישה את הודעתה. לאור הדברים קבע השופט על הנושים להביע את עמדתם עד מחר (ד') בשעה 12:00 בצהרים.

השופט אורנשטיין אמר בדיון כי לטעמו אין לאשר את הסדר החוב לאור הפטור מתביעות עתידיות שניתן לבעלי השליטה בחברה - גדי ודורי דנקנר - תוך שהוא התייחס להחלטות שהתקבלו על ידם בחברה.

למרות שהסדר החוב זכה לרוב מיוחד באסיפות הנושים, בעלי אג"ח המחזיקים ב-10 אלף אג"ח ע.נ. בלבד של החברה שכרו את שירותו של עו"ד אופיר נאור ממשרד נאור גרשט והגיש התנגדות לביהמ"ש. נאור טען בביהמ"ש כי אלרן השקעות בראשות גדי ודורי דנקנר חילקה דיבידנדים לבעלי המניות גם בשנים שבהן החברה חתמה את דוחותיה בהפסדים וכן משכו שכר ובונוסים בהיקפים חריגים. 

גדי דנקנר מדבר: "דנקנר זה לא מותג - לפעמים מצליחים יותר ולפעמים פחות" בעל השליטה באלרן מתכונן להסדר החוב ומספר בראיון ל"כלכליסט" על השכר שלדעתו היה הוגן, על הניהול שלדעתו היה מקצועי, ועל המסר: "אנחנו תומכים בחברה" סיון איזסקו, 10 תגובותלכתבה המלאה
השופט אורנשטיין תהה היום במהלך הדיון כיצד יכול להנתן הפטור לבעלי השליטה נוכח דברים אלו שהעלה עו"ד נאור וזאת מבלי לקבוע קביעות ביחס לכשרותן של חלוקות הדיבידנד.

מתנגד נוסף להסדר החוב היה בנק מרכנתיל דיסקונט המיוצג באמצעות עורכי הדין רונן מטרי ורמי אהרון שטענו כי "למעשה מבנה ההסדר יוצר חשש ממשי כי כל מטרתו של ההסדר ו/או תוצאתו בפועל, הינה או תהיה, קניית פטור מיידי מאחריות לבעלי השליטה, בני משפחת דנקנר, כנגד הזרמה של סכום זניח יחסית, (שלא בטוח שיגיע בכלל מהם) והפקרת הנושים לגורלם לאחר מכן".

עורכי הדין אלון בנימיני ורענן קליר ייצגו בהסדר החוב את נאמני בעלי אגרות החוב.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות