אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

קרוגמן על ישראל: "זה מדאיג כשמישהו שאתה אוהב מתנהג בצורה הרסנית"

חתן פרס נובל התייחס בדבריו בפסגה הכלכלית גם למצב המדיני: "זה שאנחנו לצדכם לא אומר שאנחנו תומכים בכל מה שאתם עושים"

22.06.2010, 19:35 | כתב כלכליסט

לקראת סיום הרצאתו הכלכלית ביקש פרופ' קרוגמן לומר גם כמה מלים בהתייחס למצבה של ישראל בזירה המדינית הבינלאומית. "אני נמצא כאן כדי לדבר על כלכלה. אבל זה בלתי אפשרי לדבר כאן מבלי להתייחס לתמונה הכללית יותר. נוכחותי כאן אמנם מצביעה על תמיכה בישראל, אבל זה לא אומר שאין לי ביקורת כלפי ממשלת ישראל", כך אמר היום (ג') פרופ' פול קרוגמן, חתן פרס נובל לכלכלה ואורח הכבוד בפסגה הכלכלית של "כלכליסט" ופסגות.

פול קרוגמן: "אני מודאג יותר ויותר, המנהיגים איבדו את המיקוד" קרוגמן בפסגה הכלכלית: "התייחסנו למשבר העולמי כאילו מדובר בבעיה מהעבר, וחזרנו לאסכולות ישנות מהר מדי. אנחנו בתהליך של שינוי רע מאוד במדיניות וזה מדאיג אותי לגבי העתיד" כתב כלכליסט, 5 תגובותלכתבה המלאה

"אני לא אנאם בנושא. אבל כן אומר שכמו אמריקאים רבים, ואם אוכל לומר כמו רוב היהודים באמריקה, מדאיגים אותי הרבה דברים בנוגע למדיניות כאן ובאזור. זה מדאיג מבחינה זו, שאתה מודאג שכאשר מישהו שאתה אוהב מתנהג בצורה הרסנית".

קרוגמן אמר עוד: "אנחנו לא נפנה לכם את הגב, אבל זה מדאיג ואני מקווה שכאשר הדיונים הללו יתקיימו ויתבררו, אנשים כאן יזכרו שזה שזה שאנחנו חברים, ולצדכם, לא אומר שאנחנו תומכים בכל מה שאתם עושים".

"בארצות הברית היהודים הצביעו בעד אובמה והם תומכים בו, אך גם שם לא בכל מה שהוא עושה. אפשר להיות ביקורתי כלפיו משום שאנחנו מבינים שכמיעוט, ואנחנו מיעוט, האינטרסים שלנו תלויים בערכים מסוימים, כמו כבוד לזכויות אדם".

קרוגמן הוסיף: "גם אנחנו כיהודים מסתמכים על ערכים בסיסיים אנושיים ואין בנו מקום לשבטיות. הרבה אנשים בצד השני של הפוליטיקה מדברים על אמריקה האמיתית, שלא כוללת אנשים כמוני וגם לא אנשים כמוכם. ואל תטעו לחשוב - הם לא בצד שלכם. תנו לי לסיים בכך שבכלכלה כל מה שצריך זה יותר חוכמה ותנו לנו לקוות שהחוכמה תהיה זמינה לעולם כשהוא צריך אותה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

43.
היהודים האמריקאים היו בעבר מרכז ליהדות העולם התמיכה בישראל הקטנה היתה אוטומטית כמעט.
היום יהדות אמריקה איננה שבט כדיברי קרגמן, יותר נכון זו חברה מתפוררת. הקנאה בישראל שהצליחה למרות הכל לבנות את החברה היהודית הגדולה והמצליחה חברתית וכלכלית, הם מודעים לצורך שלנו בתמיכה מדינית שלהם ולכן הם משחקים על הקלף האחרון שבו יש להם יתרון עלינו.
דני צור  |  26.06.10
41.
אתם לא היתם במשך שנים האויבייקט למתקפות טילים או לפגועי מתאבדים .לכם אין זכות לבקר.
המצב המדיני של ישראל התערר בעקבות המוסלמי שונא ישראל שבחרתם. העולם ראה שישראל נותרה בלתי מוגנת ואפשר לעשות עליה עליהום. מכם מצופה לעמוד לצד ישראל בכל תנאי . זה האינטרס שלכם. אמריקה המטומטמת איפשרה למיליוני ערבים להשתלט עליה לכן לא מן הנמנע שאתם תהיו בבוא היום מטרה להתקפות ברוטליות וישראל היא העוגן שלכם.
לילי בלום , ירושלים  |  23.06.10
לכל התגובות