אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תל אביב סגרה בירידות; מניית כיל איבדה 1.5% מערכה צילום: בלומברג

תל אביב סגרה בירידות; מניית כיל איבדה 1.5% מערכה

ת"א 25 ירד ב-0.8% ות"א 100 נחלש ב-1%. אסים צנחה ב-10.5% אחרי רכישת השליטה בשלד הבורסאי על ידי האחים חג'ג'. פז ירדה ב-0.3% אחרי מימוש הענק של מניות לאומי אתמול

23.06.2010, 16:27 | נעמה סיקולר

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ד') בירידות, על רקע ירידות השערים אמש בוול סטריט והבוקר באסיה בהובלת הבורסה של טוקיו. גם בבורסות אירופה נרשמות כעת ירידות.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 בנקים יתר 50 יתר 120 נדל"ן 15  ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

שורת הרווח ביום העדכון: ביקושים של 2 מיליארד שקל במסחר הנעילה לקראת עדכון המדדים בסוף החודש, "כלכליסט" מציג את רשימת הביקושים וההיצעים שיזרימו תעודות הסל למניות בבורסה, ומנתח את ההשפעה הצפויה על מדד תל דיב-20 אורי טל טנא, 22 תגובותלכתבה המלאה
וול סטריט נסגרה אמש בירידות של יותר מ-1%, על רקע נתוני הנדל"ן המאכזבים והאי-ודאות בתחום האנרגיה. דאו ג'ונס איבד 1.4%, נאסד"ק ירד ב-1.2%. מכירות הבתים מיד שנייה ירדו ב-2.2% בניגוד לציפיות שצפו עלייה בנתון זה. מניות הנפט והאנרגיה ירדו, בעקבות האי-ודאות לגבי הרגולציה בענף. זאת, לאחר ששופט פדרלי ביטל היום את החלטת ממשל אובמה להקפיא את הקידוחים הימיים במפרץ מקסיקו לשישה חודשים בעקבות דליפת הנפט.

זוכה פרס נובל בכלכלה לשנת 2008, פרופ' פול קרוגמן שהיה האורח המרכזי בפסגה הכלכלית של כלכליסט ופסגות אמר בנאומו אתמול בישראל הביע פסימיות מהמתרחש בכלכלת העולם "אני מודאג יותר ויותר. אני מאמין שאנחנו, המנהיגים של הכלכלות הגדולות בעולם, איבדנו את המיקוד שלנו. התייחסנו למשבר העולמי כאילו מדובר בבעיה של העבר, וחזרנו לאסכולות ישנות מהר מדי. אנחנו בתהליך של שינוי רע מאוד במדיניות וזה מדאיג אותי לגבי העתיד".

רון אייכל, הכלכלן והאסטרטג הראשי של בית ההשקעות מיטב מעריך כי במועד הודעת הריבית הקרוב יעלה נגיד בנק ישראל סטנלי פישר את הריבית ב-25 נקודות בסיס לרמה של 1.75%. "בישראל אין כרגע לחצים אינפלציוניים המסכנים בצורה קשה את יציבות המחירים" טוען אייכל בסקירתו. "הפעילות הכלכלית אינה מייצרת לחץ לעליות מחירים, השקל חזק וגם מחירי הסחורות בעולם נמוכים מאשר היו בראשית השנה וגם השכר הריאלי נותר כמעט ללא שינוי", הוא טוען.

 

מניות במרכז

בנק לאומי השלים את מכירת אחזקותיו ב פז, וירשום רווח של 169 מיליון שקל.

חברת הביומד בריינסווי דיווחה היום כי ביולי תיפתח במרכז רפואי במילאנו מרפאה ייעודית לטיפול בחולים פסיכיאטריים באמצעות המכשיר של החברה.

האם הטבות המס לכיל בסכנה? הוועדה לבחינת החוק לעידוד השקעות הון ממליצה בין השאר על ביטול הטבות המס לחברות מחצבים. באי.בי.אי דווקא ממליצים על קניית המניה, וטוענים כי כיל מתומחרת בחסר מול מתחרותיה בעולם.

מעין ונצ'רס הודיעה היום על הסכם השקעה בחברה על ידי קבוצת אינפיניטי ושותפיה מסין שהשקיעו בחברה 20 מיליון שקל לפי מחיר של 1 שקל למניה, הגבוה ממחיר השוק ב-5.3%. בנוסף, תקצה מעין לאינפיניטי 11 מיליון אופציות במחיר מימוש של 87 אגורות לאופציה למשך 60 חודש, תמורת כ-10 מיליון שקלים נוספים.

אינקרדימייל הודיעה היום כי ההסכם שחתמה עם גוגל יוארך עד סוף השנה. במקביל, החברה מנהלת מו"מ עם חברות אינטרנט נוספות.

 

שתי תחנות כוח של אורמת, בהוואי ובגואטמלה חזרו לפעילות אחרי שסבלו מתקלות בחודשים האחרונים לפעילות כמעט מלאה.

BP צרפת קיבלה את הצעתה של דלק אירופה שבשליטת דלק ישראל, לרכישת פעילות שיווק הדלקים של BP בצרפת. דלק ישראל תשלם לבריטיש פטרוליום 180 מיליון יורו ותקבל לידה את הזכויות לשימוש במותג BP ב-416 תחנות דלק, 300 חנויות נוחות ו-200 מתקני רחיצה.

מניית השלד הבורסאי אסים זינקה אתמול ב-100% לאחר שקבוצת חג'ג' רכשה את השליטה בשלד תמורת 4 מיליון שקל ותיצוק אליו את כל פעילותה הנדל"נית.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות