אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
היטלר ביקש מהכלא הלוואה לקניית מרצדס צילום: בלומברג

היטלר ביקש מהכלא הלוואה לקניית מרצדס

במכתב שהתגלה בשוק פשפשים בגרמניה, ויימכר בתחילת החודש הבא במכירה פומבית, כתב הצורר לסוחר מכוניות במינכן, כי הוא מבקש הלוואה לצורך קניית מכונית מרצדס מהודרת, אותה הבטיח להחזיר כשיתחיל לקבל תמלוגים על ספרו "מיין קאמף"

23.06.2010, 19:46 | סוכנויות הידיעות

במכתב שהתגלה בשוק פשפשים בגרמניה, ויימכר בתחילת החודש הבא במכירה פומבית, כתב אדולף היטלר לסוחר מכוניות במינכן, כי הוא מבקש הלוואה לצורך קניית מכונית מרצדס מהודרת. את ההלוואה, בסך כמה אלפי מארקים, הוא הבטיח להחזיר כשיתחיל לקבל תמלוגים על ספרו "מיין קאמף". 

העיתון הבריטי "דיילי טלגרף" דיווח היום (ד') כי היטלר כתב את המכתב לבעל סוכנות מרצדס במינכן ג'ייקוב פרלין מתאו בכלא בשנת 1924. היטלר האמין אז שספר הזכרונות שלו יהפוך אותו לאדם עשיר, אך לא ידע שבעתיד יגשים את חלומו להיות הבעלים של צי מכוניות מרצדס. 

במכתב הוא הביע עניין במרצדס 11/40 אפורה, שעלותה היתה 18 אלף מארק. "הבעיה הגדולה ביותר שלי היא שהתשלום עבור עבודתי לא יגיע עד אמצע דצמבר", כתב היטלר בחודש ספטמבר. "לכן, אני נאלץ לבקש הלוואה". בנוסף, הוא סיפר כי הוא מודאג מאיכות המנוע, משום שאינו יכול להרשות לעצמו "להחליף מכוניות בכל שנתיים-שלוש". 

היטלר שוחרר מחמש שנות המאסר בדצמבר 1924, החודש שבו אמור היה לקבל תשלום עבור ספרו. איש אינו יודע האם סוחר המכוניות פרלין החליט בסופו של דבר למכור לו רכב. הארכיון הממשלתי במינכן אישר כי המכתב מקורי, והוא יוצע במכירה פומבית בנירנברג. ההערכה היא כי יימכר בכמה אלפי דולרים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות