אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפד מנמיך את תחזיות הצמיחה לארה"ב ומתחייב להותיר את הריבית על כנה לתקופה ממושכת צילום: בלומברג

הפד מנמיך את תחזיות הצמיחה לארה"ב ומתחייב להותיר את הריבית על כנה לתקופה ממושכת

הפדרל ריזרב: "התנאים הפיננסים תומכים פחות בצמיחה הכלכלית בגלל משבר החובות באירופה". כצפוי: הפד הותיר את הריבית ללא שינוי ברמת שפל הסיטורית

23.06.2010, 21:17 | שהם לוי

ועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב החליטה להותיר את הריבית בארה"ב ברמת שפל של 0% עד 0.25%. החידוש כעת הוא שהבנק המרכזי האמריקאי מנמיך את תחזית הצמיחה של ארה"ב ומודה שהתנאים הפיננסים השתנו בעקבות משבר החובות באירופה. הבנק המרכזי האמריקאי מתחייב היום להותיר את הריבית ברמת שפל למשך תקופה ממושכת כדי לתמוך בצמיחת הכלכלה האמריקאית.

חברי ועדת השוק הפתוח של הפדרל ריזרב חזרו על הערכתם כי האינפלציה תיוותר מתונה לזמן מה. הבנק המרכזי האמריקאי העריך עוד כי מחירי האנרגיה וסחורות נוספות ירדו במידה מה במהלך החודשים האחרונים, עדות לכך שהאינפלציה נחלשה.

הבנק המרכזי האמריקאי שסיים היום יומיים של דיונים גרס כי שיעור האבטלה הגבוה, אינפלציה נמוכה וציפיות אינפלציוניות נמוכות תומכים בהותרת הריבית ברמת שפל למשך תקופה ארוכה.

נגיד הפדרל ריזרב, בן ברננקי מנסה להוריד את שיעור האבטלה בארה"ב שקרוב כעת לשיא של 26 שנה ובו בזמן למנוע ירידה במכירות הבתים החדשים. מלבד הבעיות מבית מתמודד ברננקי כעת גם עם השפעות משבר החובות באירופה על הכלכלה האמריקאית.

מנהיגי המדיניות המוניטרית לא יעלו את הריבית עד לרבעון הראשון בשנה הבאה, כך עולה מסקר שערכה סוכנות הידיעות בלומברג.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות