אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל מניות בתיא השקעות: להצביע שוב על שכרו של גניגר צילום: אוראל כהן

בעל מניות בתיא השקעות: להצביע שוב על שכרו של גניגר

תיא הודיעה לרשות ני"ע שהשכר הניתן לעמי גניגר הוא רק לתפקיד המנכ"ל, בניגוד לחוות הדעת שהוגשה לדירקטוריון

27.06.2010, 09:35 | נעמה סיקולר

בשבוע הקרוב תתכנס אסיפת בעלי המניות של תיא השקעות לאשר את השכר של היו"ר והמנכ"ל עמי גניגר. על הפרק: תנאי שכר נדיבים, מענק פרישה ובונוס מבוסס ביצועים. ואולם תנאי השכר של גניגר כוללים סעיף שעורר התנגדות חריפה בקרב בעלי המניות של החברה ושהקפיץ גם את רשות ניירות ערך. מדובר בסעיף המזכה את גניגר בשכר למשך ארבע שנים, גם אם יחדל לכהן באחד מתפקידיו - כיו"ר או מנכ"ל.

כדי להתמודד עם הביקורת הודיעה השבוע תיא כי השכר החודשי שאותו היא מבקשת לאשר לגניגר - 152 אלף שקל בחודש - הוא עבור עבודתו כמנכ"ל בלבד; ואילו את תפקיד היו"ר הוא יבצע בהתנדבות. עם זאת, מכתב שנשלח לתיא על ידי יצחק זאוברמן, המחזיק ב־4% ממניות החברה, מעלה ספקות רבים באשר לאמיתות הטענה.

באמצעות עו"ד גד מינא טוען זאוברמן כי כאשר אושרו תנאי השכר של גניגר בדירקטוריון, הוצג לנוכחים מצג שונה שלפיו השכר הגבוה הוא נגזרת של שני התפקידים שאותם ימלא גניגר, יו"ר ומנכ"ל.

לטענת זאוברמן, אם תיא החליטה לשנות את עמדתה בסוגיית תנאי ההעסקה של גניגר, עליה להעלות זאת להצבעה מחודשת בדירקטוריון לפני שהדבר יעלה לדיון באסיפה הכללית - אחרת מדובר במהלך לא חוקי.

זאוברמן נסמך, בין השאר, על חוות הדעת שהוגשה לדירקטוריון תיא כדי לשכנע אותו שמדובר בשכר סביר לאדם הממלא את שני התפקידים. בחוות הדעת שערכה עו"ד עליזה שרון, ואשר הגיעה לידי "כלכליסט", אכן נכתב במפורש כי גניגר יקבל שכר על שני תפקידיו.

"נתבקשנו על ידי תיא השקעות לחוות דעתנו באשר לסבירות תנאי העסקתו של יו"ר הדירקטוריון המשמש גם כמנכ"ל החברה", נכתב בחוות הדעת - שאף משווה בין השכר המוצע לגניגר לשכרם של יותר מעשרה בעלי תפקידים כפולים בחברות ציבוריות בסדר הגודל של תיא.

גניגר מסר בתגובה כי טרם קיבל את המכתב ולא יגיב לפני קבלתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות