אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בעלי האג"ח דחו את ההצעה החדשה של בני שטיינמץ צילום: סיון פרג'

בלעדי ל"כלכליסט": בעלי האג"ח דחו את ההצעה החדשה של בני שטיינמץ

נציגות האג"ח סירבה להפחית את הריבית המשולמת ל־4%, ולא מוכנה לוותר, כמו בנק הפועלים, על הערבות של בעל השליטה

28.06.2010, 07:01 | גולן חזני

נציגות מחזיקי האג"ח של חברת סקורפיו דוחה את הצעת ההסדר החדשה של בני שטיינמץ, בעל השליטה בחברה.

ל"כלכליסט" נודע כי הנציגות, שהתכנסה אתמול אחר הצהריים (א') , החליטה שלא לקבל את ההצעה מכיוון שהיא מפלה לטובה את הנושה האחר, בנק הפועלים. הנציגות דורשת תשלום ריבית שוטפת לבעלי האג"ח, בדומה להפועלים, ומסרבת להפחית את הריבית מ־6.5% ל־4%.

ההצעה החדשה של סקורפיו הועברה בשבוע שעבר לבעלי האג"ח, ובמסגרתה הציעה החברה תשלום מיידי של 100 מיליון דולר, כאשר 75 מיליון דולר מהסכום יעבור לידי מחזיקי האג"ח, בנק הפועלים יקבל כ־5 מיליון דולר, ואילו 20 מיליון דולר יועברו לתוך החברה לפעילות השוטפת שלה.

בהצעה הקודמת היו בעלי האג"ח אמורים לקבל 100 מיליון דולר במזומן, ויתרת החוב, בסכום של 50 מיליון דולר, היתה אמורה לעבור לנחיתות מול יתר ההלוואות.

סקורפיו הציעה בהצעה החדשה כי יתרת החוב כלפי מחזיקי האג"ח תוגדר כנחותה לעומת החוב של הפועלים עד שנת 2013, עד להחזר מחצית החוב להפועלים (כ־47 מיליון דולר), כך שהחל מ־2014, יתרת החוב למחזיקי האג"ח (כ־75 מיליון דולר) ולהפועלים (47 מיליון דולר) תוחזר בחלקים שווים.

סקורפיו ביקשה ממחזיקי האג"ח לוותר על תשלומי הריבית במשך כ־30 חודשים (עד 2013) וכן להסכים להורדת שיעור הריבית מ־6.5% ל־4%. אולם באותה התקופה תמשיך החברה לשלם ריבית של 4% לשנה להפועלים. דרישה זו לא מקובלת על מחזיקי האג"ח. כמו כן, שטיינמץ העניק בהצעה ערבות למלוא החוב של הפועלים. מנגד, למחזיקי האג"ח שטיינמץ לא היה מוכן להעניק את אותה ערבות.

בנציגות חברים: אלי בבלי מפסגות, רועי יקיר מכלל ביטוח, רונן מידן ממגדל, יוני טל ממנורה־מבטחים וגדי גרינשטיין מהפניקס.

"אם תחליטו לא לקבל אותה, הוא ייסוג מההסדר ולא יזרים כסף לחברה והיא תלך לפירוק", כך הודיעו בשבוע שעבר יו"ר סקורפיו דודו גרנות ועורכי הדין רם ויאיר כספי, שמייצגים את שטיינמץ במו"מ מול בעלי האג"ח. הם אף ציינו כי זוהי ההצעה האחרונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות