אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לחץ רב על פיפ"א לאשר שימוש בטכנולוגייה מסייעת שיפוט צילום: רויטרס

לחץ רב על פיפ"א לאשר שימוש בטכנולוגייה מסייעת שיפוט

פיפ"א סירבה להגיב על טעותו של השופט במשחק בין אנגליה לגרמניה. "לא אמרנו כי אפשר להשיג מערכת נטולת כשלים במונדיאל. ידענו שמכאן תבוא הביקורת"

28.06.2010, 12:12 | סוכנויות הידיעות

לחץ רב מופעל על התאחדות הכדורגל הבינלאומית פיפ"א להכניס שימוש טכנולוגיית וידאו על קו השער, לאחר פסילת שערו של פרנק למפארד, על אף שהכדור נחת כ-30 ס"מ בתוך השער במשחק שמינית הגמר שנערך אמש במונדיאל, בו הפסידה אנגליה 4-1 לגרמניה.

מזכ"ל פיפ"א, ג'רום ואלקה -  אמר כבר ביום שבת, יום לפני המשחק המדובר, כי פיפ"א דנה בהצעה להציב שני שופטים נוספים מאחורי השערים, אך טכנולוגיית וידיאו היא "בהחלט לא על שולחן הדיונים כיום".

ואלקה הוסיף "לא אמרנו כי אפשר להשיג מערכת נטולת כשלים במונדיאל. ידענו שמכאן תבוא הביקורת".

אתמול פיפ"א סירבה להגיב על טעותו של השופט והצביעה על החלטתה של ועדת התאחדות הכדורגל הבינלאומית מחודש מרץ לא לערוך ניסויים בטכנולוגיות סביב קו השער. גורדון סמית', לשעבר מנהל התאחדות הכדורגל הסקוטית הציע לעלות את הנושא לדיון בפגישה, אך הוא נדחה לאחר מצגות של שתי חברות שעבדו על הטכנולוגיה.

נשיא פיפ"א ספ בלטאר אמר במרץ כי הוא מתנגד לטכנולוגיה על קו השער, מכיוון שהכדורגל חייב לשמור על "האספקט האנושי" שלו, "לא משנה איזו טכנולוגיה מיושמת, בסופו של יום את ההחלטה יקבל בן אדם. מכיוון שזה המקרה, מדוע לקחת את האחריות מהשופט ולהעביר אותה למישהו אחר? לעיתים קרובות, גם לאחר שידור חוזר בהילוך איטי, עשרה מומחים שונים מחזיקים בעשר דעות שונות לגבי ההחלטה. האוהדים אוהבים לדון בכל תקרית במשחק. זה חלק מהטבע האנושי של הספורט שלנו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות