אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה הצעת חוק המרחיבה את איסור אפליית העובדים צילום: shutterstock

אושרה הצעת חוק המרחיבה את איסור אפליית העובדים

על פי הצעת החוק חובת ההוכחה שלא נעשתה אפליה תחול על המעביד, בכל שלבי ההעסקה - החל משלב ראיון העבודה ועד שלב הפיטורים

28.06.2010, 20:41 | תומר אביטל
הכנסת אישרה הערב (ב') בקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק אשר תרחיב את חוק איסור אפליית עובדים.

הצעת החוק, שקודמה על ידי חברות הכנסת שלי יחימוביץ' ומרינה סולודקין, קובעת למעשה כי חובת ההוכחה שלא נעשתה אפליה תחול על המעביד, בכל שלבי ההעסקה.

איסור ההפליה יחול על השלבים השונים בהעסקה: הקבלה לעבודה, תנאי עבודה, קידום בעבודה, הכשרה או השתלמות מקצועית, פיטורים ופיצויי פיטורים, הטבות ותשלומים הניתנים לעובד בקשר לפרישה מעבודה.

החוק יאסור על מעביד להפלות בין עובדיו או בין מחפשי העבודה אצלו ממגוון סיבות: מין, שרות מילואים, נטייה מינית, מעמד אישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית, הורות, גיל, גזע, דת, לאומיות, ארץ מוצא, השקפה או מפלגה.

בלשכתה של יחימוביץ' אומרים כי החוק הנוכחי מאפשר למעסיקים להפלות עובדים בשלבים שונים, למשל בשלב הראיון - באמצאות דרישות ובקשות מידע על מעמדו האישי. "אחת התופעות הנפוצות ביותר בישראל היא שאישה המוזמנת לראיון עבודה צריכה להתמודד עם שאלות על מצבה המשפחתי", נמסר מלשכתה, "כוונתה להיכנס להריון, מה היא עושה עם הילדים אחר הצהריים, ועוד שאלות שאינן רלוונטיות לאופי התפקיד או להתאמתה אליו".

כעת המצב ישתנה. אם עובד או מועמד לעבודה יידרש למסור, במישרין או בעקיפין,  מידע שמביע הפליה, יהיה על המעסיק להוכיח, אם יתבע, כי לא הפלה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות