אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוליינות משפטית מרגיזה

לוליינות משפטית מרגיזה

עסקת הטיעון של נדב גרינשפון אינה חוקית, וכל המשפטנים המעורבים בתיק מודעים לכך

29.06.2010, 09:28 | איתי הר אור
נדב גרינשפון יכול לחייך. למעשה, הוא יכול לצחוק בקול גדול. לא רק בשל הסדר הטיעון המבריק שרקחו והשיגו עבורו סנגוריו גיורא אדרת ונתי שמחוני, אלא בגלל ההסדר עצמו שגורם להרמת גבה, אם לא לגיחוך של ממש. לפי ההסדר, גרינשפון יואשם בעבירה של שימוש במידע פנים, יודה בעובדות כתב האישום, ישלם קנס של 750 אלף שקל, יבצע 200 שעות עבודה לתועלת הציבור - ולא יורשע.

עסקת טיעון זו אינה חוקית. כל המשפטנים המעורבים בתיק ידעו זאת, ולכן הקימו סטארט־אפ: הסכמה בין הצדדים שלפיה אם ההסדר לא יאושר בבית המשפט, גרינשפון יתרום את הסכום למוסד חינוכי. כך או כך, אי־ההרשעה עומדת בעינה. נשאלת השאלה מה זאת אומרת "אם לא קנס, אז תרומה למוסד חינוכי"? האם מישהו בפרקליטות מיסוי וכלכלה או ברשות ני"ע מבין שמדובר בהסכם שאינו עומד בהוראות החוק?

אמת, ייתכן שבנסיבות העניין לא סביר ולא מוצדק להרשיע את גרינשפון ולחסל אותו עסקית. אבל במקרה כזה היה על רשות ני"ע והפרקליטות לבחור באחת משתי האפשרויות: לא להגיש כתב אישום נגד גרינשפון או לנהל הליך שבמסגרתו תיחתם עסקת טיעון חוקית, ולא להסתבך בלוליינות משפטית שמאתגרת ואולי גם מרגיזה את השופט.

 

עורכות הדין אילנה מודעי ואורלי דורון מהתביעה טענו אתמול בבית המשפט כי מדובר בהסדר שמעביר מסר מרתיע ומיידי לשוק ההון. אלא שההסדר משדר מסר הפוך דווקא, ולפיו בישראל של המאה ה־21, אם אתה יד ימינו של טייקון מקומי, בעל ממון ומעמד בכיר, יש סיכוי טוב לכך שאם תעביר מידע פנים ותודה בכך, תוכל לצאת זכאי בפלילים אחרי שנתת תרומה, צדקה או נדבה זניחה, שגם היא מוכרת לצורכי מס, כמובן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
שאלה למומחה משפטים:האם ניתן לתבוע בבית הדין בהאג הפרקליטות-
לפי דעת משפטן - על סמך החומר שיש- ניתן לתבוע שופטת=בבית הדין בהאג=שיש חשד לכאורה כנגדה , לחיפוי= על מקרה שוחד -ע"מ ,שדיון על אזהרות לא יתקיימו מעז 2007 , הוגשו בקשות לבית המשפט =להורות למשטרה לחקור - אי קיום דיון מזה, שלוש שנים, - בבבקשה לדיון על - שלוש אזהרות - על ביזיון בית משפט!!!!!, השופטת התבקשה מספר פעמים לפסול עצמה- וסירבה, -שני שופטים הביעו חוסר נוחות מהענין-אבל נמנעו לפסוק בבקשות : להורות למשטרה לחקור,
איתן טווסי  |  29.06.10
2.
מה שיותר מדהים
פה זה שנעברה עבירת שימוש במידע פנים ע"י הנ"ל וע"י מנהל התיקים. במה יואשם מנהל התיקים? האם גם הוא יזכה לרחמי הפרקליטות? האם איש מן היישוב היה זוכה לחסדי הפרקליטות או שהיו נכנסים באבי אביו? יש לי תחושה שאני יודע את התשובה. הקנס? שטויות במיץ. הנאשם הוא אחד השכירים העשירים במשק. הוא פשוט מועסק בחברות פרטיות ולכן זה לא מקבל פרסום.
nav  |  29.06.10