אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי 36 שנה: רשת שילב עומדת למכירה צילום: ג'ני לוי

אחרי 36 שנה: רשת שילב עומדת למכירה

שילב מונה 47 סניפים ומגלגלת מחזור של 275 מיליון שקל בשנה. דובר החברה: "בשל התרחבות הרשת אנו בוחנים את הנושא"

29.06.2010, 12:20 | נווית זומר, ידיעות אחרונות

שילב, הרשת הגדולה בישראל למוצרי תינוקות, עומדת למכירה. הבעלים והמייסדים, שושי ואיציק אורן, מחפשים קונה לרשת, המונה 47 סניפים, מגלגלת מחזור של 275 מיליון שקל בשנה (כולל חברות-בנות‭,(‬ ומעסיקה יותר מ‭500-‬ עובדים. על פי הערכה, מחזור הרשת הקמעונאית בלבד מסתכם בכ‭160-‬ מיליון שקל.

דובר שילב מסר כי "בשל התרחבות הרשת אנו בוחנים את הנושא. אנו מקבלים פניות מחברות המבקשות לבחון כניסה לשותפות אסטרטגית‭."‬ עוד נודע כי לאחרונה נעשו פניות מטעם בעלי הרשת למשקיעים פוטנציאליים בהצעה לרכישת החברה.

על פי הערכות, שילב מוערכת על ידי בעליה בכ‭170-‬ מיליון שקל. המכירה אינה כוללת את יצרנית הצעצועים טייני לאב שבבעלות משפחת אורן, המייצרת ומייצאת לכל העולם צעצועים בתחום התפתחות הילד. גורם קמעונאי בשוק אמר כי קיבל פנייה לרכישת החברה, ונודע כי בשלב הזה הביעו כמה קבוצות התעניינות בפרטי הרכישה, אך מדובר בשלב ראשוני בלבד.

שילב הוקמה ב‭,1974-‬ כאשר איציק ושושי אורן יזמו את הרעיון הייחודי אז של הזמנת חבילות לידה והקמת רשת אחת המאגדת את כל מוצרי התינוקות. לרשת יש גם כמה מוצרים המשווקים בלעדית על ידיה, כמו עגלות הילדים קוויני. לפני שנתיים היא פתחה חנות קונספט ראשונה במתחם פולג, ולאחרונה גם בבאר-שבע.

עם זאת, היא סובלת מתחרות בתחום "חבילות מוצרי הלידה‭,"‬ ששוויין יכול להגיע עד ‭8,000‬ שקל, מצד רשתות מתחרות זולות שקמו, בהן "מוצצים‭,"‬ "ביג בייבי" ורשתות מקומיות בכמה אזורים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות