אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ת"א סגרה בירידות - במחזור ענק של 4.2 מיליארד שקל לקראת עדכון המדדים צילום: בלומברג

ת"א סגרה בירידות - במחזור ענק של 4.2 מיליארד שקל לקראת עדכון המדדים

ת"א 25 ירד ב-0.8% ות"א 100 נחלש ב-0.9%. ישראמקו צנחה ב-9.9% במחזור הגדול בבורסה על רקע התוצאות ב"שמשון" - נפטא חיפוש קרסה ב-22%, וחנל איבדה 16%

30.06.2010, 16:32 | גיל קליאן

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ד') בירידות. זאת, על רקע ירידות השערים החדות שנרשמו אתמול בוול סטריט והבוקר בבורסות אסיה. באירופה - מגמה מעורבת על רקע היענות נמוכה מהצפוי של הבנקים האירופיים להלוואות של הבנק המרכזי.

מחר יחול עדכון המדדים - שהביא לביקושים גדולים של תעודות הסל על המניות הנכנסות לכל מדד, והיצעים גדולים במניות הנפלטות מהמדדים. בעקבות כך מחזור המסחר היום בבורסה עמד על סכום ענק של כ-4.2 מיליארד שקל.

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 תל טק 15 נדל"ן 15 בנקים  יתר 50 יתר 120 ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

הטריגר לירידות שנרשמו אתמול הוא פרסום של חברת המחקר האמריקאית "קונפרנס בורד" שדיווחה אתמול כי מדד האינדיקטורים המובילים בסין עלה באפריל ב-0.3% ולא ב-1.7% כמו שדיווחה לפני שבועיים. טעות החישוב של כלכלני חברת המחקר גררה אתמול את סין לירידות שערים ואיתה את הבורסות המובילות בעולם.

בוול סטריט פורסם אתמול מדד קייס שילר שעוקב אחר מחירי הבתים ב-20 הערים הגדולות בארה"ב. המדד רשם עלייה של 0.8% באפריל ביחס למרץ, לאחר ירידות בששת החודשים האחרונים. הקריאה האופטימית לא הצליחה לתמוך במדדים, לאחר שמדד אמון הצרכנים שפורסם מאוחר יותר, ירד בניגוד לציפיות ל-52.9 נקודות ביוני לעומת 62.7 נקודות במאי. התחזית החיצונית של האנליסטים שנסקרו על ידי בלומברג עמדה על נתון של 62.5 נקודות.

אתמול ננעל המסחר בבורסה בתל אביב בירידות שערים. ת"א 25 ירד ב-2.1% ות"א 100 צלל ב-2.2% והשלים ירידה של 6% מתחילת השנה. בעקבות הירידות, סגר המדד מתחת לרמה של 1,000 נקודות, לראשונה מאז נובמבר 2009.

מניות במרכז

 

טבע שקיבלה אתמול את אישור ה-FDA לגרסה גנרית לתרופה נגד דיכאון שעשויה להוסיף לה הכנסות של חצי מיליארד דולר בשנה הקרובה, חזרה מהמסחר אתמול בוול סטריט עם פער ארביטראז' חיובי של 1.05%. 

למרות הציפיות לחדשות טובות ב"שמשון" - ישראמקו מדווחת כי הסקר הסייסמי בשטח הרישיון מעלה סבירות נמוכה של 15% למציאת גז. עם זאת, הצפי הוא כי קיים במקום מאגר גז של 1.5 TCF. ב"שמשון" שותפות גם נפטא חיפוש וחנל יהש. האנליסטים המסקרים את ישראמקו התאכזבו אף הם מההודעה.

בזןסגרה הסכם מימון של 600 מיליון דולר עם קבוצת מממנים בראשון בנק הפועלים.

מכתשים אגן נסחרת בתנודתיות רבה מאז הודיעה החברה על רכישת אלבאו האמריקאית במיליארד דולר.

נכסים ובניין איבדה אתמול 2.7% לאחר שחברת הדירוג מעלות הכניסה את אג"ח החברה לרשימת מעקב עם השלכות שליליות.

חברת האנרגיה המתחדשת מקבוצת יורוקום תתחיל היום להיסחר בבורסה של תל אביב, לאחר שהשלימה מיזוג עם השלד הבורסאי סהר אינווסטמנטס. יזמי החברה, אנלייט אנרגיה מתחדשת, יקבלו לאחר המיזוג 15% מהחברה, וכן אופציות ל-5% נסופים בהתאם לאבני דרך. 

מובייל מקס דיווחה על חוזה חדש של מיליון שקל.

המחצית הראשונה של 2010: שנת ההתפכחות

קופות גמל - אמיר הסל: "אני לא מתכוון לרוץ למזומן"

ביטוח מנהלים - במרדף אחר השוק: הפניקס מגדילה החשיפה למניות

קרנות הנאמנות: הפעם הציבור נשאר בקונצרניות

שוק ההנפקות: 121 הנפקות - 18 מיליארד שקל

וול סטריט: החשש משפל חוזר בצורת W שוב כאן

אירופה: כדור השלג לא נעצר

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות